• امروز : سه شنبه - ۱۴ آذر - ۱۴۰۲
  • برابر با : 23 - جماد أول - 1445
  • برابر با : Tuesday - 5 December - 2023
کل پست ها: 70238اخبار امروز : 0
1
دکتر کاظمی:

ارائه رویکرد پیشگیری از اعتیاد همراه با بازی و سرگرمی‌ به مخاطبان در نمایشگاه یاریگران زندگی/ پیشگیری باید به بالاترین دغدغه جامعه تبدیل شود

  • کد خبر : 94595
  • 30 آبان 1402 - 11:08
ارائه رویکرد پیشگیری از اعتیاد همراه با بازی و سرگرمی‌ به مخاطبان در نمایشگاه یاریگران زندگی/ پیشگیری باید به بالاترین دغدغه جامعه تبدیل شود
قائم مقام دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر گفت: در نمایشگاه یاریگران زندگی، رویکرد پیشگیری را در قالب افزایش دانش، اطلاعات و مهارت‌های لازم و بسته خدمات مورد نیاز به خانواده‌ها همراه با سرگرمی ارائه می‌دهیم.

به گزارش روابط عمومی ستاد مبارزه با مواد مخدر، علیرضا کاظمی با حضور در برنامه‌ی تلویزیونی به خانه برمی گردیم شبکه تهران، اظهار کرد: یکی از طلایی‌ترین دوره‌ سال تحصیلی اوایل آبان تا ۱۵ آذرماه است که دانش‌آموزان فراغت بال بیشتری دارند و می‌توانند به فعالیت‌های فوق برنامه مثل اردوها، بازدیدها و فعالیت‌های حاشیه‌ای بپردازند. در گذشته این ابتکار خوب در آموزش و پرورش رقم خورد که ۲۲ تا ۲۸ آبان‌ماه را به نام هفته مبارزه با اعتیاد و پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی نامگذاری کردند.

قائم مقام دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر ادامه داد: طبیعتا مسیر حل موضوع آسیب‌های اجتماعی آموزش و پرورش، مدرسه و خانواده است. به دلیل حساس کردن خانواده‌ها و دانش آموزان نسبت به موضوع اعتیاد این هفته نامگذاری شد و آموزش و پرورش نیز برنامه‌های متنوعی تدارک دید. ستاد مبارزه با مواد مخدر نیز امسال در کنار آموزش و پرورش برای این مهم گام برداشته است.

وی خاطرنشان کرد: ستاد با همکاری تمام دستگاه‌های فرهنگی و مقابله‌ای برای اولین بار نمایشگاهی عمومی را برگزار کرده اند.

کاظمی با بیان اینکه جوانان و نوجوانان مهم‌ترین جامعه مخاطب از منظر هدف‌گیری دشمن و هم در معرض آسیب هستند، گفت: این جامعه مخاطب برای ما حیاتی است زیرا بزرگ‌ترین جامعه کشور و آینده‌ساز نظام جمهوری اسلامی ایران است.

قائم مقام دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر با اشاره به اینکه یکی از مهم‌ترین تهدیدات جامعه ما موضوع آسیب‌های اجتماعی و اعتیاد است، گفت: در پژوهشی که اخیرا بین جمعیت ۱۵ تا ۶۴ سال انجام شده است، ۹۱ درصد بالاترین دغدغه خود را موضوع اعتیاد مطرح کرده‌اند. اکنون به دلیل پیچیدگی‌هایی که در حوزه اعتیاد ایجاد شده کار پیشگیری و مبارزه بسیار سخت شده است.

وی با بیان اینکه در حال حاضر الگوی تولید مواد تغییر کرده است، گفت: اکنون با صدها ماده مخدر صنعتی سر و کار داریم که هر لحظه ممکن است فرزندان ما در این دام بیفتند. تقریبا بیش از ۳۰ درصد کسانی که در این دام افتاده‌اند، هرگز تصور نمی‌کردند با چند بار مصرف به این دام بیفتند.

وی گفت: اگر بخواهیم این روند افزایشی را کنترل کنیم و کاهش دهیم باید روی دو بخش «دانش‌آموزان» و «خانواده‌ها» تمرکز کنیم؛ دانش، آگاهی و اطلاعات دانش آموزان و خانواده‌‌ها را در حوزه آسیب‌های اجتماعی و اعتیاد افزایش و مهارت‌های آنها را در مواجهه با آسیب ارتقا دهیم.

قائم مقام دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر با اشاره به برگزاری نمایشگاه یاریگران زندگی گفت: در مجموعه این نمایشگاه رویکرد پیشگیری را در قالب افزایش دانش، اطلاعات و مهارت‌های لازم و بسته خدمات مورد نیاز خانواده‌ها همراه با بازی و سرگرمی ارائه می‌دهیم. همچنین از تمام ظرفیت‌ها استفاده می‌کنیم تا فضای پیشگیری را با رویکرد فعالیت‌های ایجابی و ارتقا دانش و آگاهی افزایش دهیم. اکنون فدراسیون‌های ورزشی پای کار آمده‌اند.

قائم مقام دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر‌ ادامه داد:در این ایام بسیاری از چهره‌های وزین نظام جمهوری اسلامی ایران در حوزه های ورزشی و هنری مهمان نمایشگاه ما بودند. وقتی دانش آموزان پیام این الگوها را می‌بینند مسیر درست را انتخاب می‌کنند.

وی با اشاره به شعار نمایشگاه مبنی بر «انتخاب آگاهانه» تصریح کرد: اگر این موضوع بالاترین دغدغه جامعه است باید پیشگیری هم به بالاترین دغدغه جامعه تبدیل شود.

لینک کوتاه : http://news.dchq.ir/3/?p=94595
  • ارسال توسط :
  • منبع : روابط عمومی ستاد مبارزه با مواد مخدر
  • 102 بازدید
  • بدون دیدگاه