• امروز : دوشنبه - ۱۳ آذر - ۱۴۰۲
  • برابر با : 22 - جماد أول - 1445
  • برابر با : Monday - 4 December - 2023
کل پست ها: 70238اخبار امروز : 20
7

کاظمی قمی: تحریم‌ها علیه افغانستان مانع جدی برای مبارزه با تروریسم و مواد مخدر است

  • کد خبر : 93661
  • 07 آبان 1402 - 13:03
کاظمی قمی: تحریم‌ها علیه افغانستان مانع جدی برای مبارزه با تروریسم و مواد مخدر است
نماینده ویژه ایران در افغانستان در دیدار با معاون نماینده ویژه سازمان ملل در کابل تصریح کرد تحریم‌ها علیه افغانستان مانع جدی برای مبارزه با تروریسم و مواد مخدر است.

به گزارش دفتر منطقه‌ای خبرگزاری تسنیم، «حسن کاظمی قمی»، سفیر و نماینده ویژه جمهوری اسلامی ایران در دیدار با «مارکوس پوتزل»، معاون نماینده ویژه دبیرکل سازمان ملل در افغانستان خواستار لغو تحریم‌ها علیه افغانستان شد.

کاظمی قمی در این دیدار بر تقویت دیپلماسی مشترک و چندجانبه با محوریت کشورهای منطقه برای برون رفت از بحران‌‌های افغانستان تأکید کرد.

وی با انتشار پیامی در شبکه اجتماعی «ایکس» نوشت: در این دیدار از لزوم پاسخگو کردن بازیگران فرامنطقه‌ای به خصوص آمریکا که مسبب شرایط فعلی افعانستان هستند، تأکید صورت گرفت. همچنین از هر گونه مشارکت سازنده بازیگران فرامنطقه‌ای در ابتکارات بین‌المللی ابراز تردید نمودم.

نماینده ویژه ایران تصریح کرد: ‏برای مبازره مؤثر با تروریسم و مقابله با مواد مخدر، تحریم‌های اعمال شده یکی از موانع و مشکلات جدی است که انتظار می‌رود سازمان ملل به رسالت خود برای صلح پایبند بوده و برای حل آن، اقدامات و ترتیبات مؤثری را فراهم آورد.

لینک کوتاه : http://news.dchq.ir/3/?p=93661