• امروز : جمعه - ۳۱ شهریور - ۱۴۰۲
  • برابر با : 8 - ربيع أول - 1445
  • برابر با : Friday - 22 September - 2023
کل پست ها: 69844اخبار امروز : 0
3

تلاش‌های زیادی برای مبارزه با قاچاقچیان مواد مخدر در مرزهای کشور انجام می‌شود+عکس

  • کد خبر : 92185
  • 08 شهریور 1402 - 13:58
تلاش‌های زیادی برای مبارزه با قاچاقچیان مواد مخدر در مرزهای کشور انجام می‌شود+عکس
دبیرکل ستاد مبارزه با موادمخدر کشور گفت: تلاش‌های زیادی برای مبارزه با قاچاقچیان مواد مخدر در مرزهای کشور انجام می‌شود.

‏به گزارش خبرگزاری تسنیم از گرگان، اسکندر مومنی ظهر امروز در بازدید از اردوگاه‌های ترک اعتیاد توسکستان و علی آبادکتول با اشاره به برنامه‌های خوب استان گلستان در مبارزه و پیشگیری از مواد مخدر اظهار، داشت :گلستان در بخش درمان و نگهداری یکی از استان‌های نمونه وجز سه استان برتر کشور است .

‏وی تصریح کرد: اردوگاه نگهداری توسکستان گرگان تا پایان سال به بهره‌برداری می‌رسد اما برای اردوگاه علی آباد کتول باید برنامه‌ریزی و تصمیم‌گیری کنیم .

‏مومنی تاکید کرد: استان گلستان در دو بخش درمان و نگهداری جز استان‌های برتر است و توانسته با اجرای طرح یاریگران زندگی در آموزش و پرورش و در روستاها و محلات اقدام‌های خوبی در پیشگیری داشته باشد.

‏دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر کشور با اشاره به اینکه کشور ما به عنوان یکی از مرزهای عبور موادمخدر تولید شده در افغانستان است، تاکید کرد: تلاش‌های زیادی در مبارزه با قاچاقچیان در مرزهای کشور انجام می‌شود تا از ورود این مواد به کشور و عبور آنها از داخل ایران جلوگیری شود اما کافی نیست باید در بخش پیشگیری هم کارهای اساسی را انجام دهیم.

‏مومنی با بیان اینکه وجود معتادان متجاهر در جامعه آسیب‌های زیادی را در بردارند، تصریح کرد: ساماندهی این معتادان می‌تواند علاوه بر کاهش آسیب‌هایی مانند سرقت را داشته باشد می‌تواند به بازگشت این افراد به کانون خانواده‌ها کمک کند.

وی به فعالیت استان گلستان در این بخش اشاره کرد افزود: ایجاد اردوگاه‌های ماده ۱۶و۴۲ در گلستان و موافقت شهرداری گرگان برای ایجاد مرکزی برای حرفه‌آموزی و اشتغال معتادان پاک شده خود می‌تواند کمک فراوانی به ما در بحث پیشگیری کند‌.

‏استاندار گلستان هم از افزایش اردوگاه‌های ترک اعتیاد در گلستان خبر داد وافزود:ظرفیت نگهداری در دو سال قبل ۱۰۰نفر بود که توانستیم با برنامه ریزی این آمار را به ۴۵۰ نفر برسانیم و کمپ‌ها را در شرق و غرب استان گسترش دهیم .

علی محمد زنگانه تاکید کرد: در گنبدکاووس، مرکزی را با ظرفیت نگهداری ۴۰۰ نفر آماده کرده‌ایم و در گرگان هم مرکزی برای حرفه‌آموزی و آموزش اشتغال در حال تدارک دیدن هستیم.

‏فرمانده انتظامی استان گلستان از کشف بیش از ۴٫۵تن مواد مخدر در پنج ماه گذشته خبر داد وافزود:افزایش ۱۰درصدی را نسبت به سال گذشته نشان می‌دهد.

‏سردار محمد سعید فاضل دادگر تاکید کرد:در این مدت ۴هزار معتاد متجاهر هم برای ساماندهی در اردوگاهها جمع آوری و ۱۴۰۰ خرده‌فروش موادمخدر هم دستگیر شدند.

لینک کوتاه : http://news.dchq.ir/3/?p=92185