• امروز : جمعه - ۳۱ شهریور - ۱۴۰۲
  • برابر با : 8 - ربيع أول - 1445
  • برابر با : Friday - 22 September - 2023
کل پست ها: 69844اخبار امروز : 0
3

راه اندازی مركز ماده ۱۶ ، افزایش میزان بازتوانی و اشتغال زائی معتادان را داشته است

  • کد خبر : 91766
  • 29 مرداد 1402 - 12:35
راه اندازی مركز ماده ۱۶ ، افزایش میزان بازتوانی و اشتغال زائی معتادان را داشته است
مدیرکل دفتر بازرسی و هماهنگی امور استانهای ستاد مبارزه با مواد مخدر کشور از روند راه اندازی بزرگترین مرکز درمان، نگهداری و کاهش آسیب معتادین متجاهر در مازندران بازدید کرد.

مازندران- رحمت الله صادقی در سفری یک روزه به استان مازندران به همراه علی شیرازی دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان، سرهنگ مجیدی معاون هماهنگ کننده فرماندهی سپاه کربلای استان، مهندس اقبالپور رئیس بسیج سازندگی استان و هیات همراه از مرکز درمان، نگهداری و کاهش آسیب شهرستان بابل بازدید کرد.
وی ضمن تقدیر و تشکر از نحوه اجرای اصولی و کیفی تجهیز و راه اندازی مرکز فوق گفت: با حمایت های دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر کشور و پیگیری های استاندار مازندران اعتبارات تخصیص شده برای تجهیز و راه اندازی مرکز درمان، نگهداری وکاهش آسیب شهرستان بابل طی فرآیند قانونی تخصیص داده شد و الحمدالله پروژه نیز در وضعیت مناسبی قرار دارد.
وی با اشاره به نزدیکی هفته دولت و اهمیت تبیین و تشریح دستاورد های نظام و دولت مردمی سیزدهم در این هفته گفت: نظر به روند پیشرفت پروژه با توجه به بازدید های میدانی و گزارش شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان مازندران و سپاه کربلای استان، روند راه اندازی اين مركز دارای وضعيت مناسبي و در مراحل نهائی می باشد و تامين اعتبارات نهائی براي تکمیل پروژه نیز در دستوركار قرار دارد.
مدیرکل دفتر بازرسی و هماهنگی امور استانهای با بیان اينكه اعتياد يكي از معضلات مهم اجتماعي در كشور است، افزود: بهبود وضعيت مراكز درمان، نگهداری کاهش آسیب و بازپروری معتادین متجاهر نيازمند تامين بودجه مناسب و تخصيص اعتبارات به صورت كامل می باشد.
وی با تاكيد بر لزوم حمايت هاي اجتماعي سازمان ها و نهادها اعم از بهزیستی فنی و حرفه ای کار رفاه و تعاون شهرداری ها و از معتادان بهبود يافته و اهمیت اجرای صحیح برنامه های بازتوانی حرفه آموزی و اشتغال زائی آنان ادامه داد: راه اندازی و ايجاد مراكز درمانی ماده ۱۶ موجب بهبود روند درمان معتادان و ارتقای ضریب امنیت روانی جامعه و افزایش میزان بازتوانی و اشتغال زائی معتادان و کاهش جرائم را به دنبال داشته است.
لازم به ذکر است؛ این مرکز به عنوان بزرگترين مركز ماده ۱۶ در استان به منظور صیانت، بازپروري، حرفه آموزی و اشتغال زايي معتادان متجاهر با حمایت و اعتبارات کامل ستاد مبارزه با موادمخدر کشور در قالب تفاهم نامه متبادله استانداری مازندران، شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان و فرماندهی سپاه کربلای استان در محیطی به متراژ تقريبي ۱۸۰۰۰ متر مربع در منطقه گتاب شهرستان بابل با سقف ۱۰۰۰ نفر بيمار در مراحل پایانی تجهیز و راه اندازي می باشد تا در هفته دولت توسط مقامات کشوری و استانی افتتاح شود.

لینک کوتاه : http://news.dchq.ir/3/?p=91766
  • ارسال توسط :
  • منبع : روابط عمومی شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان مازندران
  • 226 بازدید
  • بدون دیدگاه