• امروز : جمعه - ۳۱ شهریور - ۱۴۰۲
  • برابر با : 8 - ربيع أول - 1445
  • برابر با : Friday - 22 September - 2023
کل پست ها: 69844اخبار امروز : 0
5

طرح نوروزی پاکسازی اصفهان از وجود معتادان متجاهر انجام شد

  • کد خبر : 86711
  • 06 فروردین 1402 - 12:33
طرح نوروزی پاکسازی اصفهان از وجود معتادان متجاهر انجام شد
اصفهان - ایرنا - رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر استان اصفهان گفت: طرح نوروزی پاکسازی مناطق مختلف اصفهان از وجود معتادان متجاهر از دهه سوم اسفند تاکنون با قوت و شدت اجرا شده است.

سرهنگ احمد نیکبخت روز یکشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: با اجرای طرح یادشده، ۵۷۰ نفر معتاد متجاهر و خرده فروش مواد مخدر شناسایی و دستگیر شدند و دغدغه شهروندان ساکن در آن مناطق رفع شد.

وی با اشاره به اینکه معتادان متجاهر در برخی مناطق حاشیه ای اصفهان به کارتُن خوابی می‌پرداختند، اظهار داشت: این افراد با هماهنگی مرجع قضائی بمنظور درمان به مراکز درمانی و ترک اعتیاد معرفی شدند.

رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر استان اصفهان همچنین به کشف بیش از یک تُن مواد مخدر و انهدام ۲ باند قاچاق در استان اصفهان در این مدت اشاره کرد و گفت: در این مدت تمام مسیرهای ورودی به استان با تلاش و اقدامات هوشمندانه پلیسی با هدف مقابله قاطع با سوداگران مرگ کنترل و رد یابی شد.

رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر استان اصفهان با بیان اینکه عمده مواد مخدر کشف شده از باندهای قاچاق تریاک و حشیش بود، گفت: هفت نفر از عوامل اصلی قاچاق مواد مخدر در استان دستگیر و ۱۱ دستگاه خودرو نیز توقیف شد.

وی با اشاره به تداوم این گونه اقدامات و طرح‌ها در سال جدید گفت: طرح‌های پاکسازی نقاط آلوده و مبارزه با خرده فروشان و قاچاچیان مواد مخدر پس از بررسی و تجزیه و تحلیل‌های صورت گرفته توسط کارشناسان در محلات آلوده شهرستان ها اجرا می شود و از شهروندان هم می‌خواهیم به منظور مشارکت در طرح‌های پلیس هرگونه خرید و فروش و مصرف مواد در محله خود را از طریق سامانه ۱۱۰ به اطلاع ماموران انتظامی برسانند و مطمئن باشند که موضوع از طریق کارشناسان این پلیس بررسی و رسیدگی خواهد شد.

سرهنگ نیکبخت افزود: همچنین شهروندان می‌توانند با شماره گیری شماره ۲۱۸۲۵۴۴۶ هرگونه مورد مشکوکی را در این زمینه به ستاد خبری پلیس مبارزه با مواد مخدر استان اطلاع دهند.

لینک کوتاه : http://news.dchq.ir/3/?p=86711