• امروز : یکشنبه - ۱۳ فروردین - ۱۴۰۲
  • برابر با : 12 - رمضان - 1444
  • برابر با : Sunday - 2 April - 2023
کل پست ها: 68809اخبار امروز : 0
1

ایران به تجهیزات مدرن برای شناسایی مواد مخدر نیاز دارد

  • کد خبر : 86438
  • 24 اسفند 1401 - 11:11
ایران به تجهیزات مدرن برای شناسایی مواد مخدر نیاز دارد
دبیر کل ستاد مبارزه با مواد مخدر گفت: جمهوری اسلامی ایران به تجهیزات مدرن برای شناسایی مواد مخدر،‌ تجزیه‌وتحلیل ترکیبات مواد مکشوفه و… نیاز دارد.

به گزارش روابط عمومی ستاد مبارزه با مواد مخدر؛ دکتر اسکندر مؤمنی در دیدار با رئیس هیئت بین‌المللی کنترل مواد مخدر (INCB) گفت: جمهوری اسلامی ایران از جایگاه و نقش نظارتی هیئت بین‌المللی کنترل مواد مخدر در اجرای کنوانسیون‌های بین‌المللی کنترل مواد مخدر حمایت و بر آن تأکید می‌کند.
وی افزود: کنوانسیون‌های سه‌گانه بین‌المللی، اساس و شالوده اصلی نظام بین‌المللی در کنترل مواد مخدر را تشکیل می‌دهند و جزء تعهدات غیرقابل‌اجتناب کشورها تلقی می‌شود.
دبیر کل ستاد بیان کرد: در سطح ملی در چند سال اخیر، با وضع و اصلاح قوانین و تدوین دستورالعمل‌های نظارتی و اجرایی، اقدامات خوبی در جهت تأمین نیازمندی‌ها قانونی و مقابله با انحراف از مسیر قانونی به مسیرهای غیرقانونی صورت گرفته است.
مؤمنی گفت: ما به‌عنوان دبیرخانه ستاد مبارزه با مواد مخدر که وظیفه هماهنگی وزارتخانه‌ها و سازمان‎های ملی را در ابعاد مختلف مسئله مواد مخدر بر عهده‌داریم،‌ همواره با وزارت بهداشت به‌عنوان مرجع ذی‌ربط ملی در موضوعات دارویی و درمانی، در ارتباط هستیم تا تمامی فرم‌های شما به‌دقت تکمیل و ارسال و از هرگونه مغایرت آماری اجتناب شود.
وی بیان کرد:در ایران همانند همه کشورها و در همه وزارتخانه‌ها و سازمان‌های ملی،‌ افراد پس از گذراندن سی سال اشتغال در ایران بازنشسته و افراد جوان دیگر جایگزین آنان می‎شوند، در این خصوص احساس می‌گردد که برگزاری کارگاه‌های آموزشی برای تشریح روند بین‌المللی کنترل مواد مخدر و نحوه تعامل با INCB و نحوه تکمیل فرم ها کارشناسان جدیدالورود لازم است. ازاین‌رو،‌ پیشنهاد می‌شود که دبیرخانه INCB برای پرسنل میدانی ایران، کارگاه‌هایی را پیش‌بینی و برگزار کند و دراین‌ارتباط،‌ من و مجموعه همکاران آمادگی داریم تا چنین امر مهمی را هماهنگ و تسهیل کنیم.
مؤمنی گفت: علاوه بر تقویت ظرفیت‌های کارکنان،‌ به تجهیزات مدرن برای شناسایی مواد مخدر،‌ تجزیه‌وتحلیل ترکیبات مواد مکشوفه نیاز می باشد و توصیه می‌شود که در این خصوص به جمهوری اسلامی ایران کمک فنی و تجهیزاتی نمایید.
خانم جاگیت پایا رئیس هیئت بین‌المللی کنترل مواد مخدر نیز ضمن ابراز نگرانی از افزایش مواد مخدر در افغانستان ، از جمهوری اسلامی ایران بابت اقداماتش و نیز همکاری‌های به‌عمل‌آمده با هیئت یادشده تشکر نمود.
شایان‌ذکر است ، هیئت بین‌المللی کنترل مواد مخدر با ارسال نامه ، به‌صورت رسمی از اقدامات ایران و همکاری نزدیک کشورمان با هیئت بین‌المللی کنترل مواد مخدر تشکر نموده است .

لینک کوتاه : http://news.dchq.ir/3/?p=86438
  • ارسال توسط :
  • منبع : روابط عمومی ستاد مبارزه با مواد مخدر
  • 142 بازدید
  • بدون دیدگاه