• امروز : شنبه - ۸ مهر - ۱۴۰۲
  • برابر با : 16 - ربيع أول - 1445
  • برابر با : Saturday - 30 September - 2023
کل پست ها: 69878اخبار امروز : 14
5

احداث خانه های نشاط و تندرستی روستائی اقدامی نمادین در تقویت وفاق، همبستگی و سرمایه اجتماعی

  • کد خبر : 86031
  • 13 اسفند 1401 - 11:34
احداث خانه های نشاط و تندرستی روستائی اقدامی نمادین در تقویت وفاق، همبستگی و سرمایه اجتماعی
مدیرکل فرهنگی و پیشگیری ستاد مبارزه با موادمخدر گفت: احداث خانه های نشاط و تندرستی روستائی اقدامی منحصر به فرد، نمادین و اثرگذار است که موجب ایجاد وفاق و همبستگی اجتماعی در میان روستائیان می شود.

به گزارش روابط عمومی ستاد مبارزه با مواد مخدر، با هدف تقویت شور و نشاط اجتماعی، ترویج سبک زندگی سالم و فعال، استفاده فراگیر از روشهای ایجابی در کنترل و کاهش اعتیاد، احداث ۱۵۰ خانه نشاط و تندرستی روستائی در دستور کار وزارت ورزش و جوانان و ستاد مبارزه با موادمخدر قرار گرفته و متعاقب آن با مشارکت کارشناسان ارشد دو دستگاه، دستورالعمل اجرایی مربوطه تدوین و به واحدهای اجرایی استانی ابلاغ شد.
برای توجیه عوامل اجرائی استانی، وبینار توجیهی روز چهارشنبه مورخ ۱۰/۱۲/۱۴۰۱ با میزبانی وزارت ورزش و جوانان و با حضور دکتر کلهر؛ معاون فرهنگی و توسعه ورزشهای همگانی، مدیرکل ورزش روستائی، مدیرکل فرهنگی پیشگیری و رئیس اداره پیشگیری در محیط کار ستاد مبارزه با موادمخدر، مدیران کل ورزش و جوانان استانها و دبیران و کارشناسان فرهنگی پیشگیری استانها تشکیل و ضمن تبیین دستورالعمل، نسبت به طرح دیدگاه ها و انتظارات ستادی و استماع نقطه نظرات مدیران استانی مبادرت شد.
محمدهادی عسکری؛ مدیرکل فرهنگی پیشگیری گفت: اگر رویکرد سلامت محور به امر پیشگیری داشته باشیم احداث خانه های نشاط و تندرستی روستائی اقدامی منحصر به فرد، نمادین و اثرگذار خواهد بود که موجب ایجاد وفاق و همبستگی اجتماعی در میان روستائیان می شود. بر این اساس و با توجه به جایگاه و نقش روستاها به عنوان کانون تولید ملی و تأمین خودکفائی غذایی ضرورت دارد همه ارکان نظام اجرایی دراین زمینه تشریک مساعی و همکاری داشته باشند.
دکتر کلهر؛ معاون فرهنگی و توسعه ورزشهای همگانی وزارت ورزش و جوانان با تشکر از تعامل مثبت و مسئولانه ستاد مبارزه با موادمخدر با وزارت متبوع در پیشبرد برنامه¬های مشترک، گفت انجام این کار نمادین، اقدامی قابل توجه در کارنامه مسئولان حاضر بوده و موجب گسترش فرهنگ نشاط و تندرستی در آحاد مردم به خصوص جامعه روستائی کشور می شود.
در بخشهای مختلف این برنامه مدیران کل استانی و دبیران شورای هماهنگی مبارزه با موادمخدر استانها نسبت به طرح دیدگاهها و سئوالات خود مبادرت نموده و مدیران ستادی حاضر در جلسه به سئوالات پاسخ گفتند.
گفتنی است؛ بر اساس دستورالعمل اجرائی طرح، مقرر است خانه نشاط و تندرستی با ابعاد ۶ در ۱۰ متر با زمین اهدائی اهالی روستاهای هدف طرح، با تشک تاتامی، میز پینگ پنگ، تخته دارت و میز شطرنج، تجهیز شده و یک زمین چمن مصنوعی نیز در مجاورت و متصل به خانه مزبور، احداث و در اختیار اهالی روستا قرار گیرد.

لینک کوتاه : http://news.dchq.ir/3/?p=86031
  • ارسال توسط :
  • منبع : روابط عمومی ستاد مبارزه با مواد مخدر
  • 243 بازدید
  • بدون دیدگاه