• امروز : یکشنبه - ۱۳ فروردین - ۱۴۰۲
  • برابر با : 12 - رمضان - 1444
  • برابر با : Sunday - 2 April - 2023
کل پست ها: 68809اخبار امروز : 0
1

سپردن مسئولیت به دانش‌آموزان به تکمیل چرخه تربیتی آنان کمک می‌کند

  • کد خبر : 86015
  • 10 اسفند 1401 - 14:39
سپردن مسئولیت به دانش‌آموزان به تکمیل چرخه تربیتی آنان کمک می‌کند
قائم‌مقام دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر گفت: سپردن مسئولیت به دانش‌آموزان در محیط مدرسه و خانواده می‌تواند به تکمیل چرخه تربیتی کودکان کمک کند.

چهارمحال و بختیاری- دکتر علیرضا کاظمی در نشست آغاز بکار خانه پیشگیری از اعتیاد آموزش و پرورش چهارمحال و بختیاری و نشست یاریگران زندگی استان تأکید کرد: خداوند در ۱۲ آیه قرآن ریسه تمامی بدبختی‌های انسان را غفلت اعلام کرده است.
وی افزود: مشکلات کنونی جامعه ریشه در تربیت دارد و مشخص شده اکنون که ریشه‌های تربیتی با مشکل مواجه است.
قائم‌مقام دبیرکل ستاد یادآور شد: سند تحول‌آفرین آموزش و پرورش نقش مهمی در سپری کردن سیر تحول این مجموعه ایفا می‌کند.
کاظمی در ادامه؛ کشور نقش فعالیت‌های تربیتی را روشن دانست و‌ اظهار داشت: سپردن مسئولیت به دانش‌آموزان در محیط مدرسه و خانواده می‌تواند به تکمیل چرخه تربیتی کودکان کمک و از منفعل شدن بچه‌ها در خانه پیشگیری کند.
وی حضور جوانان در اجتماع را باعث اجتماعی شدن امور مختلف دانست و گفت: بستر و زمینه تقویت و ارتقای فعالیت‌های تربیتی فراهم شود.
قائم‌مقام دبیرکل ستاد تأکید کرد: سامانه پایش آسیب‌های اجتماعی در مجموعه آموزش و پرورش نقش مهمی در شناسایی و رفع مشکلات این حوزه ایفا می‌کند.


برگزاری دوره‌های آموزشی دانشگاه فرهنگیان از فعالیت‌های مهم مبارزه با مواد مخدر است
محمد احمدی معاون دانشگاه فرهنگیان چهارمحال و بختیاری نیز در این نشست گفت: برگزاری دوره‌های آموزش تربیت مربی، دانشجویان و اساتید این دانشگاه از فعالیت‌های مهم در راستای مبارزه با مواد مخدر است.
وی تأکید کرد: دوره‌های آموزشی ملی برای روش‌های مبارزه با مواد مخدر و پیشگیری از اعتیاد بر توان علمی مجموعه دانشگاه فرهنگیان افزوده است.
احمدی افزود: کارگاه‌های آموزشی راه‌های خودمراقبتی و اطلاع‌رسانی درخصوص آسیب‌های اجتماعی، سلامت روان و مبارزه با مواد مخدر از سوی دانشگاه فرهنگیان چهارمحال و بختیاری انجام شده است.


تقویت فعالیت‌های هنری به کاهش آسیب‌های اجتماعی کمک می‌کند
امید ایمانی مدیر روابط‌عمومی جمعیت همیاران سلامت روان‌اجتماعی چهارمحال و بختیاری نیز گفت: تقویت و ترویج فعالیت‌های فرهنگی و هنری به کاهش آسیب‌های اجتماعی در جامعه کمک می‌‌کند.
وی با قدردانی از تلاش‌های شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر چهارمحال و بختیاری و بهزیستی استان افزود: این مجموعه‌ها برای مبارزه با مواد مخدر و پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی به‌ویژه مقابله با اعتیاد کمک‌های قابل‌توجهی به سازمان‌های مردم‌نهاد داشته‌اند.
ایمانی تصریح کرد: طرح جذب نوجوانان و برگزاری کارگاه‌های تسهیل‌گری برای جلوگیری از شیوع آسیب‌های اجتماعی در چهارمحال و بختیاری در ۱۳ جلسه انجام شد که نتایج مطلوبی داشت.
وی یادآور شد: چگونگی رفتار مناسب والدین با نوجوانان از مهم‌ترین راهکارهای مقابله با مواد مخدر به‌ویژه مواد مخدر صنعتی به‌شمار می‌رود.


نگاه مردم‌محوری به مبارزه با مواد مخدر کمک می‌کند
همچنین حجت‌الاسلام محمد کریمیان مسئول قرارگاه مردمی تحول اجتماعی چهارمحال و بختیاری گفت: نگاه مردم‌محوری در مبارزه با مواد مخدر دستاوردهای مطلوبی دارد.
وی افزود: طرح همیاری خانواده در هشت استان کشور اجرایی و برای محله‌های چهارمحال و بختیاری بومی‌سازی شده که نتایج قابل‌توجهی داشته است.
دشمن با تهاجم فرهنگی برای ترویج اعتیاد در جامعه تلاش می‌کند
سرهنگ پاسدار عبدالله جمشیدی معاون اجتماعی سپاه حضرت قمربنی‌هاشم (ع) چهارمحال و بختیاری گفت: دشمن با تهاجم فرهنگی برای ترویج اعتیاد در جامعه تلاش مستمر دارد.
وی افزود: پیشگیری از طلاق و تقویت فرزندآوری می‌تواند به کاهش بسیاری مشکلات اجتماعی منجر شود.
جمشیدی تصریح کرد: تقویت معنویت به شناسایی مشکلات و آسیب‌های اجتماعی و کمک به شناسایی راهکارهای رفع آن نقش مستقیم ایفا می‌کند.


آموزش و پرورش بازوی توانمند برای پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی است
علی نصیری مدیرکل بهزیستی چهارمحال و بختیاری نیز گفت: آموزش و پرورش بازوی توانمندی در حوزه پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی محسوب می‌شود.
وی بیان کرد: تخصیص اعتبارات، تجهیزات و امکانات ملی برای پیشگیری از شیوع آسیب‌های اجتماعی در استان‌ها ضروری است.
نصیری افزود: امور هنری مانند تئاترهای خیابانی در پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی به‌ویژه اعتیاد نقش‌آفرینی می‌کند.
وی تصریح کرد: مراکز درمان اعتیاد و کمپ‌ها به حمایت نیاز دارند تا بتوانند عملکرد مطلوب‌تری داشته باشند.

لینک کوتاه : http://news.dchq.ir/3/?p=86015
  • ارسال توسط :
  • منبع : روابط عمومی شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان چهارمحال و بختیاری
  • 153 بازدید
  • بدون دیدگاه