• امروز : یکشنبه - ۱۳ فروردین - ۱۴۰۲
  • برابر با : 12 - رمضان - 1444
  • برابر با : Sunday - 2 April - 2023
کل پست ها: 68809اخبار امروز : 0
1

مقام پاکستانی: افزایش کشت موادمخدر در منطقه نگرانی مشترک ایران و پاکستان است

  • کد خبر : 85993
  • 10 اسفند 1401 - 15:03
مقام پاکستانی: افزایش کشت موادمخدر در منطقه نگرانی مشترک ایران و پاکستان است
وزیر کنترل مواد مخدر پاکستان با تمجید از عملکرد جمهوری اسلامی ایران در همکاری‌های دوجانبه و منطقه‌ای برای مبارزه با مواد مخدر، گفت: افزایش کشت مواد مخدر در منطقه نگرانی مشترک تهران و اسلام‌آباد است.

به گزارش روز سه‌شنبه ایرنا، «شاه زین بُگتی» امروز در اسلام‌آباد پذیرای سردار «مجید کریمی» رئیس پلیس مبارزه با موادمخدر فراجا و هیات کشورمان بود.

در این دیدار برخی از مقامات وزارتخانه کنترل مواد مخدر نیروهای مبارزه با مواد مخدر پاکستان، «سید محمدعلی حسینی» سفیر ایران و همچنین سرهنگ «امید سروری» افسر رابط مبارزه با موادمخدر ایران در پاکستان حضور داشتند.

وزیر کنترل مواد مخدر پاکستان با تاکید بر اهمیت همسایگی دو کشور، خواستار همکاری نزدیک میان مسوولان و نهادهای ذی ربط برای جلوگیری از قاچاق موادمخدر شد.

وی همچنین در جریان تجربیات جمهوری اسلامی ایران در بخش‌های آگاهی بخشی و آموزشی درباره معضل مواد مخدر، رصد منابع تولید و پخش مواد مخدر در منطقه و تعامل با همسایگان و سایر نهادهای منطقه‌ای و بین‌المللی قرار گفت.

این مقام پاکستانی تداوم کشت مواد مخدر در منطقه را معضلی برای جهان و نگرانی مشترک ایران و پاکستان دانست و اظهار داشت: متاسفانه افزایش تولید موادمخدر در منطقه باعث گسترش قاچاق آن نیز شده است.

شاه زین بُگتی تاکید کرد: پاکستان اهمیت بالایی برای روابط خود با کشور دوست و همسایه ایران قائل است و ما از هرگونه ابتکار طرف ایرانی در راستای توسعه همکاری‌ها از جمله تقویت تعاملات میان نهادهای مرتبط با مبارزه با موادمخدر استقبال می کنیم.

سردار کریمی با اشاره به دیدارهای خود با مسوولان پاکستانی طی دو روز اخیر در اسلام‌آباد، افزود: غربی‌ها از وضعیت نابسامان در منطقه سوء استفاده کرده و حضور نیروهای خارجی نه تنها باعث کاهش تولید موادمخدر در منطقه نشد بلکه این روند گسترش پیدا کرد.

وی تاکید کرد که هر نوع کشت مواد مخدر سنتی و غیر سنتی در منطقه برای ایران و پاکستان خطرناک است و پیامدهای منفی در امر مبارزه با موادمخدر خواهد داشت.

رئیس پلیس مبارزه با موادمخدر فراجا پیشنهاد اقدام مشترک ایران و پاکستان برای طرح نگرانی مشترک خود درخصوص کشت مواد مخدر در افغانستان در اجلاس آتی در ژنو را مطرح کرد که با استقبال طرف پاکستانی همراه شد.

سردار کریمی همچنین از وزیر کنترل مواد مخدر پاکستان برای سفر رسمی به ایران با هدف پیشبرد همکاری‌های دو کشور دعوت کرد.

رئیس پلیس مبارزه با موادمخدر فراجا و اعضای هیات همراه وی در جریان سفر رسمی به پاکستان علاوه بر دیدار با فرمانده نیروهای مبارزه با مواد مخدر با قائم مقام وزارت کشور پاکستان نیز دیدار کردند.

لینک کوتاه : http://news.dchq.ir/3/?p=85993