• امروز : یکشنبه - ۱۳ فروردین - ۱۴۰۲
  • برابر با : 12 - رمضان - 1444
  • برابر با : Sunday - 2 April - 2023
کل پست ها: 68809اخبار امروز : 0
0

ساخت کارگاه‌های اشتغالزا در مرکز ماده ۱۶ چهارمحال و بختیاری اجرایی شود

  • کد خبر : 85898
  • 07 اسفند 1401 - 12:57
ساخت کارگاه‌های اشتغالزا در مرکز ماده ۱۶ چهارمحال و بختیاری اجرایی شود
رییس هیأت مدیره مجمع یاریگران زندگی با اشاره روند حمایت از خانواده معتادان گفت: اشتغال‌زایی برای معتادان و کسانی که اعتیاد خود را ترک کرده‌اند در راستای حمایت از خانواده آنان نقش مهم ایفا می‌کند و نیاز است کارگاه‌های اشتغال‌زایی و ساخت کارگاه در مرکز ماده ۱۶ چهارمحال و بختیاری اجرایی شود.

به گزارش خبرنگار ایرنا، مرکز ماده ۱۶ به عنوان مراکز ترک اعتیاد افراد دارای اعتیاد شناخته می‌شود.

علیرضا نبی روز یکشنبه در نخستین مجمع عمومی و انتخابات هیأت امنا و هیات مدیره مجمع خیرین یاریگران زندگی چهارمحال و بختیاری که با حضور قائم‌مقام دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر، مدیرکل توسعه مشارکت‌های مردمی و سازمان‌های مردم‌نهاد ستاد مبارزه با مواد مخدر و تعدادی از مسوولان استان برگزار شد، تأکید کرد: مجمع خیرین یاریگران زندگی تشکیل شده است تا با جمع‌آوری معتادان و هدایت آن‌ها به کمپ زمینه سلامت آنان فراهم شود.

نبی تکمیل چرخه ناقص بهبود معتادان از زمان آزادی از کمپ و جلوگیری از احتمال بازگشت دوباره به اعتیاد را ضروری و تصریح کرد: در مجمع خیرین یاریگران زندگی، باید واقعی تلاش و از هرگونه شعارگویی پرهیز شود.

وی یادآور شد: فراهم کردن زمینه‌های اشتغال برای معتادان علاوه بر حمایت از خانواده آنان نقش مهم و اساسی در تسریع روند بهبود اعتیاد دارد و در همین راستا راه‌اندازی کارگاه‌های اشتغال‌زایی در چهارمحال و بختیاری نیز در دستور کار قرار گرفته است.

نبی تقویت فرهنگ کار و اشتغال‌زایی در کشور را ضروری دانست و گفت: ساخت کارگاه در مرکز ماده ۱۶ چهارمحال و بختیاری باید با اولویت و سرعت اجرایی شود.

سرپرست شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر چهارمحال و بختیاری نیز گفت: ایجاد نگاهی نو به فعالیت‌های مبارزه با مواد مخدر از مهم‌ترین اهداف تشکیل و فعال شدن این مجمع به‌شمار می‌رود.

حمید شیخی تأکید کرد: اشتغال‌زایی و رونق وضعیت معیشت خانوار می‌تواند در ارتقای بهبود معتادان تأثیرگذار باشد.

به گزارش ایرنا، در حاشیه سفر قائم‌مقام دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر کشور به چهارمحال و بختیاری پارکینگ خودروهای توقیفی شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان در زمینی به وسعت هفت هزار و ۵۰۰ متر مربع زمین و زیربنای ۱۲۰ متر مربع با ۲۱ میلیارد و ۷۰۰ میلیون ریال از محل اعتبارات ستاد مبارزه با مواد مخدر ریاست‌جمهوری با ظرفیت نگهداری ۳۰۰ خودرو بهره‌برداری شد.

لینک کوتاه : http://news.dchq.ir/3/?p=85898