• امروز : یکشنبه - ۱۳ فروردین - ۱۴۰۲
  • برابر با : 12 - رمضان - 1444
  • برابر با : Sunday - 2 April - 2023
کل پست ها: 68809اخبار امروز : 0
3

«سامانه مزایده الکترونیکی و فروش اموال و املاک» دقت و سرعت برگزاری مزایده‌ها را بالا می‌برد

  • کد خبر : 85292
  • 19 بهمن 1401 - 14:25
«سامانه مزایده الکترونیکی و فروش اموال و املاک» دقت و سرعت برگزاری مزایده‌ها را بالا می‌برد
دبیرکل ستاد مبارزه با موادمخدر گفت: سامانه مزایده الکترونیکی و فروش اموال و املاک مصادره ای این ستاد؛ دقت، سرعت و صحت برگزاری مزایده‌ها را بالا می‌برد و این هم به نفع دولت و هم به نفع مردم است.

دکتر اسکندر مؤمنی صبح امروز در مراسم گرامیداشت پیروزی انقلاب اسلامی و آغاز به کار سامانه مزایده الکترونیکی و فروش اموال و املاک مصادره‌ای ستاد مبارزه با موادمخدر گفت: مقایسه ایرانِ قبل و بعد از انقلاب نشان می‌دهد که جمهوری اسلامی ایران در بخش‌های مختلف صنعتی، نظامی، پزشکی، کشاورزی، ورزشی، هوا فضا، نانو تکنولوژی، اختراعات و تولید علم پیشرفت چشمگیری داشته است و البته می‌توانست بهتر از این نقطه هم باشد اما به طور کل، پیشرفت‌های ایران نسبت به قبل از انقلاب تاکنون به هیچ وجه قابل مقایسه نیست.
وی افزود: به طور مثال کشوری که مهد دانشمندان بزرگی همچون ابن سینا بوده است اما تا اواخر دهه ۷۰، پزشکان عمومی آن از کشورهای هند، پاکستان بنگلادش بود اما امروزه تمام اقدامات تخصصی و فوق تخصصی پزشکی در داخل کشور و توسط پزشکان ایرانی انجام می‌شود و بسیاری از اتباع کشورهای دیگر ، جهت درمان های فوق تخصصی به ایران عزیمت می نمایند.
دبیرکل ستاد در ادامه با گرامیداشت روی نیروی هوایی گفت: یکی از گام‌های بلندی که در جریان انقلاب موجب ریشه کن ساختن حکومت پهلوی شد، حرکت متهورانه نظامیان نیروی هوایی در ۱۹ بهمن ۱۳۵۷ بود، پیوستن کارکنان نیروی هوایی به امام راحل (ره) و قرار گرفتن در صفوف مردم موجب شکسته شدن کمر رژیم طاغوت و تسریع روند پیروزی انقلاب اسلامی شد؛ ما و خانواده‌هایمان نیز با قوت تمام در راهپیمایی ۲۲ بهمن امسال، شرکت خواهیم کرد زیرا بزرگ‌ترین سرمایه یک کشور، حضور مردم درصحنه‌های مختلف است.
مؤمنی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: یکی از وظایف اصلی دولت‌ها، ایجاد فرصت برابر است. اگر دولت می‌خواهد چیزی را عرضه کند، باید این فرصت برای همه مردم و به‌صورت یکسان فراهم باشد و همچنین وظیفه دیگر دولت این است که قوانین و مقررات به‌صورت شفاف در دسترس مردم باشند؛ این‌گونه نباشد که دستورالعمل‌ها و بخش‌نامه‌ها پنهان باشند بلکه باید همه اطلاعات و امکانات، شفاف در اختیار مردم باشند.
وی سومین وظیفه را مکانیزه کردن فرآیندهای خدمت‌رسانی خواند و گفت: امروزه به دلیل گسترش جمعیت و نیازهای مردم، امکان کارهای دستی دیگر نیست؛ چون سرعت و دقت کار را پایین می‌آورد، همچنین کار با مکانیزه کردن فرایندها راحت‌تر خواهد شد، این تغییر در ابتدای کار، ممکن است سخت باشد اما به مرور زمان، متوجه سهل شدن کارها خواهیم شد.
مؤمنی با اشاره به سامانه مزایده الکترونیکی و فروش اموال و املاک مصادره‌ای ستاد گفت: با این سامانه، تعداد افرادی که در مزایده شرکت خواهند کرد، بیشتر خواهد شد و آن‌هایی که نمی‌توانستند به در شیوه سنتی از موضوع مزایده اطلاع پیدا کنند، زودتر مطلع می‌شوند و نیازهایشان رفع می‌شود. در مزایده‌ها هر چه تعداد بیشتر باشد، به نفع دولت و مردم خواهد بود؛ زیرا دقت، سرعت و صحت در برگزاری مزایده‌ها بالا می‌رود.
وی در پایان با بیان اینکه در شیوع اعتیاد پایین‌تر و در سن اعتیاد از میانگین جهانی بالاتر هستیم، به اهم اقدامات ستاد مبارزه با موادمخدر طی سه سال اخیر اشاره کرد و گفت: در این مدت شاهد افزایش ضربه بنیان‌های مالی قاچاقچیان موادمخدر، افزایش ظرفیت نگهداری معتادان متجاهر در تهران از ۴ هزار به بالای ۲۰ هزار و استفاده از روش‌های نوین در درمان اعتیاد بودیم.
همچنین امیر سرتیپ حبیب بقائی، فرمانده اسبق نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی به مناسبت ۱۹ بهمن روز نیروی هوایی حضور داشت و از خاطرات خود در طول خدمت گفت، در ادامه نیز دبیرکل ستاد به نیابت از پرسنل ستاد مبارزه با مواد مخدر و به پاس فعالیت های ارزشمند وی در نیروی هوایی از ایشان تجلیل کرد.

لینک کوتاه : http://news.dchq.ir/3/?p=85292
  • ارسال توسط :
  • منبع : روابط عمومی ستاد مبارزه با مواد مخدر
  • 262 بازدید
  • بدون دیدگاه