• امروز : یکشنبه - ۱۳ فروردین - ۱۴۰۲
  • برابر با : 12 - رمضان - 1444
  • برابر با : Sunday - 2 April - 2023
کل پست ها: 68809اخبار امروز : 0
3

اولین مزایده الکترونیکی و فروش اموال و املاک مصادره‌ای ستاد مبارزه با موادمخدر امروز برگزار می شود

  • کد خبر : 85290
  • 19 بهمن 1401 - 14:06
اولین مزایده الکترونیکی و فروش اموال و املاک مصادره‌ای ستاد مبارزه با موادمخدر امروز برگزار می شود
معاون مقابله با عرضه و امور بین‌الملل ستاد مبارزه با مواد مخدر از برگزاری اولین مزایده الکترونیکی و فروش اموال و املاک مصادره‌ای ستاد مبارزه با موادمخدر امروز خبر داد.

سردار مسعود زاهدیان در مراسم گرامیداشت پیروی انقلاب اسلامی و آغاز به کار سامانه مزایده الکترونیکی و فروش اموال و املاک مصادره‌ای ستاد مبارزه با موادمخدر گفت: حسب سیاست‌های کلی نظام، مبارزه با بنیان‌های مالی قاچاقچیان یکی از اصول اصلی است که ستاد مبارزه با مواد مخدر دنبال می‌کند و در این راستا با شناسایی اموال و دارایی هایی که از قاچاقچیان شکل می‌گیرد به بنیانهای مالی آن‌ها ضربه می‌زند.
وی افزود: یکی از مواردی که باید در ستاد سازماندهی و پیگیری شود بحث فروش اموال قاچاقچیان و واریز وجوه حاصله به خزانه و صندوق بیت المال است که از این محل، هم به بنیان‌های اقنصادی ضربه می خورد و هم ضرورتهای امر مبارزه تامین خواهد شد.
معاون مقابله با عرضه و امور بین‌الملل ستاد بیان داشت: در سنوات گذشته فروش و برگزاری مزایده ها از موضوعاتی بوده که همواره مورد توجه بوده است و حتی در دوره‌های مختلف پیگیری‌های شده است که بحث ساماندهی و کیفی سازی این مزایده‌ها شکل گیرد و در راستای سیاست‌های دولت مردمی در امر برگزاری الکترونیک مزایده‌ها و مناقصه‌ها در ستاد، حسب تدابیر دبیرکل ، معاونت مقابله با عرضه ماموریت پیدا کرد تا این بخش را هرچه سریعتر عملیاتی کند.
زاهدیان با اشاره به تدابیر و رهنمودهای دبیرکل و پیگیری‌های دکتر شاه میرزایی معاون وزارت صمت، اعلام کرد: امروز این امر تحقق پیدا می کند و در چهار استان زنجان، هرمزگان، خراسان جنوبی و سیستان و بلوچستان اولین مزایده الکترونیکی با سه هدف ارتقا کیفی برگزاری، در نظر گرفتن صحت و دقت و سرعت عمل برگزار می شود.
همچنین علیرضا شاه میرزایی معاون وزیر صنعت و معدن و تجارت گفت: هرچقدر بتوانیم سامانه‌هایمان را تقویت کنیم و هوشمندی‌مان را در نظام تجاری، گردش پول کشور و شاخص‌های مختلفی که جریان زنجیره‌های کالا را شکل می‌دهد ارتقا دهیم، خود به خود در کشف جرائم و مواردی که بعدا می‌تواند برای ما هزینه‌های امنیتی ایجاد کند موفق‌تر عمل خواهیم کرد. در این زمینه رویکردی که وزارت صمت در این دولت داشته، چشمگیر بوده است.
وی افزود: در بسیاری از شاخصهایمان می‌بینیم که به اندازه کل گذشته قبل از این دولت کار شده است که نمونه بارز آن در سامانه تدارکات الکترونیکی دولت است. از ابتدای تشکیل سامانه تدارکات (سال ۹۱ تا دی ۱۴۰۰)، ۵۵۰ هزار میلیاردتومان روی این سامانه معاملات انجام شد. از دی سال گذشته تا دی ماه امسال ۵۵۰ همت معاملات انجام شده است؛ یعنی آن ۱۰ سال با این یک سال با هم برابر است، همچنین طی یکسال حدود ۱۳۰۰ همت تنها فروش اینترنتی در کشور داریم.
شاه میرزایی گفت: در همکاری با ستاد مبارزه با مواد مخدر تلاش خوبی صورت گرفته است و این موضوع استمرار خواهد داشت.

لینک کوتاه : http://news.dchq.ir/3/?p=85290
  • ارسال توسط :
  • منبع : روابط عمومی ستاد مبارزه با مواد مخدر
  • 253 بازدید
  • بدون دیدگاه