• امروز : یکشنبه - ۱۳ فروردین - ۱۴۰۲
  • برابر با : 12 - رمضان - 1444
  • برابر با : Sunday - 2 April - 2023
کل پست ها: 68809اخبار امروز : 0
2

راه‌اندازی سامانه “مزایده الکترونیکی و فروش اموال و املاک” قاچاقچیان مواد مخدر

  • کد خبر : 85286
  • 19 بهمن 1401 - 12:22
راه‌اندازی سامانه “مزایده الکترونیکی و فروش اموال و املاک” قاچاقچیان مواد مخدر
مدیرکل امور حقوقی و اموال ستاد مبارزه با مواد مخدر از راه‌اندازی سامانه "مزایده الکترونیکی و فروش اموال و املاک" قاچاقچیان مواد مخدر همزمان با دهه فجر انقلاب اسلامی در ۴ استان خبر داد.

محمد ترحمی؛ مدیرکل امور حقوقی و اموال ستاد مبارزه با مواد مخدر در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم با اشاره به افتتاح سامانه مزایده الکترونیکی و فروش اموال و املاک قاچاقچیان مواد مخدر اظهار کرد: از این پس تمامی مزایده‌های اموال مصادره‌ای موضوع قانون مبارزه با مواد مخدر و روان‌گردان‌ها از طریق سامانه الکترونیکی دولت انجام می‌شود.

وی با بیان اینکه اعتیاد به مواد مخدر و روان‌گردان که حاصل کسب و کار نامشروع قاچاقچیان تلقی می‌شود، گفت: اعتیاد عامل بسیاری از جرایم و معضلات اجتماعی محسوب می‌شود؛ و همان طور که می‌دانید بزرگترین عامل انگیزشی قاچاقچیان سوداگری مرگ و تباهی انسان‌ها و مال اندوزی آنها است.

مدیرکل حقوقی ستاد مبارزه با مواد مخدر بیان کرد: بنابر تجربیات مثبت جهانی در مبارزه با این بلیه شوم، ضربه به بنیه مالی قاچاقچیان در صدر سیاست‌های جنایی در اجماع برای مبارزه همه‌جانبه با مواد مخدر و روان‌گردان است.

ترحمی بیان کرد: بر این اساس در قانون مبارزه با مواد مخدر اموال ناشی و مورد استفاده در جرایم قاچاق مواد مخدر و روانگردان‌ها مصادره و برابر قانون عواید ناشی از آن به حساب خزانه کشور واریز و صرف پیشگیری و مبارزه با مواد مخدر و روان‌گردان‌ها می‌شود.

وی ادامه داد: در جهت تسهیل در فرایند فروش این اموال از طریق مزایده عمومی و ایجاد فضایی عادلانه برای شرکت حداکثری، متقاضیان فرایند برگزاری مزایده این اموال از طریق سامانه تدارکات دولت انجام خواهد شد.

مدیرکل حقوقی ستاد مبارزه با مواد مخدر گفت: شهروندان ضمن اینکه می‌توانند برای بازدید حضوری در مزایده‌های این ستاد به محل‌های اعلام شده مراجعه داشته باشند، امکان رویت تصاویر اموال و شرکت در مزایده را از طریق سامانه تدارکات الکترونیک دولت را نیز دارند.

ترحمی خاطرنشان کرد: این خدمت متقارن با دهه فجر انقلاب اسلامی در مزایده اموال در ۴ استان زنجان، خراسان جنوبی، هرمزگان و سیستان و بلوچستان به صورت نمونه انجام و از این پس تمامی مزایده‌های ستاد در سامانه تدارکات دولت (ستاد ایران ) به آدرس www.setadiran.ir انجام خواهد شد.

لینک کوتاه : http://news.dchq.ir/3/?p=85286