• امروز : یکشنبه - ۱۳ فروردین - ۱۴۰۲
  • برابر با : 12 - رمضان - 1444
  • برابر با : Sunday - 2 April - 2023
کل پست ها: 68809اخبار امروز : 0
0

نقش سازمان های مردم نهاد در کاهش و پیشگیری اعتیاد جامعه حائز اهمیت است

  • کد خبر : 85188
  • 17 بهمن 1401 - 16:45
نقش سازمان های مردم نهاد در کاهش و پیشگیری اعتیاد جامعه حائز اهمیت است
دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان مازندران گفت: سمن ها ظرفیت بالایی در پیشگیری از آسیب های اجتماعی و کاهش اعتیاد در جامعه دارند که امیدوارم با همراهی دستگاه های دولتی و طرح ایده های نو و خلاقانه و کارشناسانه شاهد تحرک تازه ای در این حوزه باشیم.

مازندران- علی شیرازی در کارگاه پروژه نویسی اجتماعی مدیران و کارشناسان آموزش سازمان های مردم نهاد استان مازندران گفت: سازمان های دولتی به تنهایی نمی توانند در برابر گسترش روز افزون آسیب های اجتماعی همچون مواد مخدر که عوارض فردی و اجتماعی آن گریبانگیر بسیاری از خانواد ها شده به تنهایی گره گشا باشند بلکه تعامل، همراهی فکری نهاد های غیر دولتی می تواند سدی در برابر این بلای خانمانسوز ایجاد کند.
وی گفت: سمن ها ظرفیت بالایی برای کاهش اعتیاد در جامعه دارند که امیدوارم با همراهی دستگاههای دولتی و طرح ایده های نو،خلاقانه و کارشناسانه شاهد تحرک تازه ای در این حوزه باشیم.
دبیر شورا افزود: استفاده از ظرفیت سازمان های مردم نهاد و تقویت فعالیت آنها به لحاظ کمی و کیفی به پشتوانه اعتماد مردمی گامی موثر برای همراهی مردم در مبارزه با مواد مخدر با رویکرد پیشگیری از اعتیاد است.
شیرازی با تاکید بر این که خطر اعتیاد در کنار آحاد مردم است افزود:موضوع مبارزه با مواد مخدر و پیشگیری از اعتیاد را باید جدی گرفت و فراتر از اقدامات اداری بايد سعی در مشارکت مردمی به منظور حل این معضل داشته باشیم و از تمامی ظرفیت های موجود براي اجتماعي نمودن امر پيشگيري و مبارزه استفاده نماييم.
وی توجه ویژه به موضوع مصرف مواد مخدر در بین زنان به عنوان محور خانواده و یکی از گروه های که کمتر به اعتیاد آنها پرداخت شده اشاره کرد و افزود:گاه با تبلیغات دروغین در مراکزی اقدام به توزیع مواد مخدر در میان این قشر می شود که یکی از شیوه های موثر در شناسایی این مراکز عرضه،تشدید بازرسی های سرزده از اماکن ورزشی و سالن هاي زیبایی است.
دبیر شورا همچنین در راستای تهیه بانک اطلاعاتی در حوزه مبارزه با مواد مخدر گفت:دسترسی سازمان های ذیربط به داده های آماری در زمینه مبارزه با مواد مخدر باید به سهولت صورت گیرد چرا که می تواند مبنای اقدامات و تصمیم گیریهای موثری در حوزه کاهش مصرف و توزیع مواد مخدر گردد.

لینک کوتاه : http://news.dchq.ir/3/?p=85188
  • ارسال توسط :
  • منبع : روابط عمومی شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان مازندران
  • 45 بازدید
  • بدون دیدگاه