• امروز : دوشنبه - ۱۳ آذر - ۱۴۰۲
  • برابر با : 22 - جماد أول - 1445
  • برابر با : Monday - 4 December - 2023
کل پست ها: 70238اخبار امروز : 20
3

سازمان‌های مردم‌نهاد در رفع چالش‌ها و آسیب‌های اجتماعی، مي‌توانند ایفای نقش کنند

  • کد خبر : 85144
  • 17 بهمن 1401 - 10:55
سازمان‌های مردم‌نهاد در رفع چالش‌ها و آسیب‌های اجتماعی، مي‌توانند ایفای نقش کنند
دبير شوراي هماهنگي مبارزه با مواد مخدر استان فارس، گفت: مبارزه هدفمند با معضل مواد مخدر و ساير آسيب‌هاي اجتماعي نيازمند مشاركت همه‌جانبه مردم است.

فارس- سید موسی حسینی با بيان اين مطلب در مراسم افتتاحيه كارگاه‌ آموزشي منطقه‌ای جنوب کشور ویژه سازمان‌هاي مردم‌نهاد فعال در عرصه مبارزه با مواد مخدر كه در مجتمع فرهنگی طلائیه شيراز برگزار شد، اظهار داشت: بايد براي مقابله و رفع آسيب‌هاي اجتماعي از جمله پديده شوم مواد مخدر از توان و ظرفيت مناسب سازمان‌هاي مردم‌نهاد استفاده کردو
وي افزود: در هر حوزه‌ای که مردم به‌ویژه جوانان علاقه‌مند مشارکت داشته‌اند شاهد موفقیت‌های خوبی بوده‌ايم و باید کارها به دست توانمند مردم اداره شود و مبارزه با مواد مخدر از اين مقوله خارج نبوده؛ لذا همواره تأکید بر اجتماعی‌کردن مبارزه با مواد مخدر بوده و بايد اين مسئله به طور جد پيگيري شود.
دبير شورا بيان داشت: برای مقابله و رفع مُعضلاتي همچون مواد مخدر، سازمان‌های مردم‌نهاد می‌توانند با تبادل اطلاعات مفيد و اطلاع‌رساني و آگاه‌سازي مبتني بر اصول علمي ورود پيدا كرده و با استفاده از توان و ظرفيت خود به ترويج اصول فرهنگي و پيشگيري از اعتياد در سطح جامعه اقدام کنند.
حسینی گفت: سازمان‌های مردم‌نهاد در رفع چالش‌ها و آسیب‌های اجتماعی، مي‌توانند نقش بسزايي داشته باشند.
وی با بیان اینکه سازمان‌های مردم‌نهاد فارس در حوزه مبارزه با مواد مخدر در محیط‌های آسیب‌پذیر عملکرد موفقی داشته‌اند، اظهار داشت: برای اجتماعی‌کردن مبارزه با مواد مخدر، سازمان‌های مردم‌نهاد تلاش‌هاي خوبي داشته‌اند كه قابل‌تحسین است و لذا بايد در ادامه اين مسير از هيچ تلاش و كوششي دريغ نكرده تا بتوانيم گامي مثبت در كاهش آسيب‌هاي اجتماعي برداريم.
دبير شورا گفت: اجتماعي شدن يعني مسئله و دغدغه اجتماعي كه مي‌بايست فرد دائماٌ اين موضوع را تكرار و در ذهن مرور كند و سپس با همفكري و همكاري ديگر آحاد جامعه آن را به يك جنبش تبديل تا مسئله را حل كنيم.
حسینی بيان كرد: مبارزه هدفمند با معضل مواد مخدر و ساير آسيب‌هاي اجتماعي نيازمند مشاركت همه‌جانبه مردم است.
وی در پايان از كليه‌ي دست‌اندركاران به‌منظور برگزاري كارگاه آموزشي سازمان‌هاي مردم‌نهاد قدرداني نمود و گفت: اميد است با مشاركت بیش‌ازپیش مردم فهيم شاهد كاهش آسيب‌هاي اجتماعي به‌ویژه معضل مواد مخدر باشيم.
گفتني است؛ کارگاه آموزشي ویژه سازمان‌های مردم‌نهاد منطقه دو کشور با حضور نمایندگان سازمان‌هاي مردم‌نهاد استان‌های اصفهان، بوشهر، چهارمحال‌وبختیاری، فارس، کهگیلویه و بویراحمد و هرمزگان به مدت یک روز در شهر شیراز برگزار و در خصوص توانمندسازی روان‌شناختی سازمان‌های مردم‌نهاد، بررسی باورهای غلط در بین نوجوانان و جوانان، راهکارهای آگاهی‌رسانی به آنان، بررسی مسائل و مشکلات مرتبط با بلوغ و نوجوانی و… آموزش‌هاي لازم به مدعوين ارائه شد.

لینک کوتاه : http://news.dchq.ir/3/?p=85144
  • ارسال توسط :
  • منبع : روابط عمومی شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان فارس
  • 158 بازدید
  • بدون دیدگاه