• امروز : یکشنبه - ۱۳ فروردین - ۱۴۰۲
  • برابر با : 12 - رمضان - 1444
  • برابر با : Sunday - 2 April - 2023
کل پست ها: 68809اخبار امروز : 0
2

ستاد مبارزه با موادمخدر و قوه قضاییه تفاهم‌نامه همکاری علمی امضا کردند

  • کد خبر : 85050
  • 11 بهمن 1401 - 17:46
ستاد مبارزه با موادمخدر و قوه قضاییه تفاهم‌نامه همکاری علمی امضا کردند
دفتر تحقیقات و آموزش ستاد مبارزه با موادمخدر و اداره کل آموزش قوه قضاییه به‌منظور همکاری آموزشی در امر مبارزه با موادمخدر، روان‌گردان و پیش سازها، تفاهم‌نامه آموزشی امضا کردند.

دکتر تهمینه باهری مدیرکل دفتر تحقیقات و آموزش ستاد مبارزه با موادمخدر صبح امروز در مراسم امضای این تفاهم‌نامه گفت: مدت اعتبار این تفاهم‌نامه سه سال است که در صورت توافق دو طرف تمدید می‌شود.
وی به مفاد این تفاهم اشاره کرد و افزود: همکاری در تهیه و تدوین نیازهای آموزشی قضات، دادستان‌ها، دادیاران، بازپرس‌ها و دانشجویان دانشگاه علوم اداری و قضایی قوه قضائیه، همکاری در تدوین سرفصل‌های آموزشی برای دوره‌های آموزشی مورد نیاز، شناسایی و استفاده از اساتید صاحب‌نظر در حوزه حقوقی، قضایی و کیفری مبارزه با موادمخدر در برگزاری دوره‌ها و تهیه بانک اطلاعات اساتید صاحب‌نظر در حوزه حقوقی و کیفی مبارزه با موادمخدر از جمله مفاد این تفاهم‌نامه می‌باشد.
این مقام مسئول در ستاد؛ همچنین برنامه‌ریزی جهت تصویب دو واحد درسی اختیاری برای دانشجویان دانشگاه علوم اداری و قضائیه، همکاری جهت پیش‌بینی دوره‌های آموزشی برای نیروهای جدیدالورود در حوزه مبارزه با موادمخدر، همکاری جهت به‌روزرسانی سرفصل‌های آموزشی اداره کل آموزش قوه قضائیه، برگزاری کارگاه‌های آموزش تخصصی و دانش‌افزایی، همکاری در زمینه تولید بسته‌های آموزشی استاندارد در عرصه پیشگیری از اعتیاد برای کارکنان قوه قضائیه را از دیگر مفاد این تفاهم‌نامه برشمرد.
باهری اظهار امیدواری کرد که این همکاری، بتواند باعث هم‌افزایی بین دو مجموعه شود تا مبارزه با موادمخدر به شکل جدی‌تر و جهادی‌تر انجام شود و سیاست‌های ابلاغی مقام معظم رهبری در امر مبارزه نیز محقق شود.
همچنین مهدی جوهری مدیرکل آموزش معاونت منابع انسانی و امور فرهنگی قوه قضاییه در این جلسه گفت: هر آنچه در حوزه آموزش باشد استقبال می‌کنیم، باید که فرهنگ آموزش و یادگیری رواج یابد؛ زیرا آموزش‌ها باعث بهبود آن سازمان هم می‌شود.
وی در پایان بیان کرد: امید است این تفاهم‌نامه، باب همکاری خوبی در حوزه آموزش باشد و ان‌شاءالله شاهد نتایج خوبی از این همکاری باشیم.

لینک کوتاه : http://news.dchq.ir/3/?p=85050
  • ارسال توسط :
  • منبع : روابط عمومی ستاد مبارزه با مواد مخدر
  • 264 بازدید
  • بدون دیدگاه