• امروز : یکشنبه - ۱۳ فروردین - ۱۴۰۲
  • برابر با : 12 - رمضان - 1444
  • برابر با : Sunday - 2 April - 2023
کل پست ها: 68809اخبار امروز : 0
3

آسیب‌شناسی سیاستگذاری در حوزه اعتیاد جوانان در مرکز بررسی‌های استراتژیک

  • کد خبر : 84926
  • 05 بهمن 1401 - 14:40
آسیب‌شناسی سیاستگذاری در حوزه اعتیاد جوانان در مرکز بررسی‌های استراتژیک
نشست تخصصی آسیب‌شناسی سیاستگذاری در حوزه اعتیاد جوانان بعدازظهر سه‌شنبه ۴ بهمن ماه جاری با حضور کارشناسان حوزه آسیب‌های اجتماعی در مرکز بررسی‌های استراتژیک ریاست جمهوری برگزار شد.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی دولت به نقل از مرکز بررسی‌های استراتژیک ریاست جمهوری، در این نشست کارشناسان سازمان‌ها و مراکز مرتبط با موضوع مبارزه با مواد مخدر با بررسی تازه‌ترین گزارش‌‎ها در زمینه اعتیاد در کشور، موضوع سیاستگذاری مربوط به مبارزه و پیشگیری از اعتیاد جوانان را مورد نقد و نظر قرار دادند.

آسیب‌شناسی سیاست‌های مبارزه با مواد مخدر، ابهام در سیاست‌های اجتماعی مقابله با اعتیاد، معطوف بودن سیاستگذاران به رویکردهای سطحی، عدم توجه به مولفه‌های اجتماعی در حوزه سلامت، غلبه نگاه افراط‌گرایانه و آرمان‌گرایانه به نگاه واقع‌بینانه در حوزه پیشگیری از اعتیاد، کم‌توجهی نهاد‌های مدنی و دانشگاه‌ها به موضوع مبارزه با مواد مخدر و کمبود اعتبارات از جمله موضوعاتی بود که در این نشست مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

همچنین مسائلی چون تولید و مصرف جهانی مواد مخدر، آمار تولید مواد مخدر در افغانستان، واردات مواد مخدر صنعتی به کشور و ارزیابی عوامل اجتماعی گرایش به مصرف مواد مخدر از دیگر موضوعات مطرح شده در این نشست بود.

لینک کوتاه : http://news.dchq.ir/3/?p=84926