• امروز : سه شنبه - ۱ فروردین - ۱۴۰۲
  • برابر با : 29 - شعبان - 1444
  • برابر با : Tuesday - 21 March - 2023
کل پست ها: 68759اخبار امروز : 3
3

مسئولین شهری عزم جدی برای بازتوانی معتادین متجاهر دارند

  • کد خبر : 84406
  • 13 دی 1401 - 14:22
مسئولین شهری عزم جدی برای بازتوانی معتادین متجاهر دارند
فرماندار قدس با بیان یانکه از ابتدای سال، بیش از 500 معتاد متجاهر در شهرستان قدس جمع آوری و ساماندهی شدند، گفت: مسئولین شهری این شهرستان عزم جدی برای بازتوانی معتادین متجاهر دارند.

غرب استان تهران- وحید گلی‌کانی به همراه سایر مسئولین شهرستان از مرکز درمانی و بازپروری معتادین طلوع سبز رهایی در راستای اجرای مصوبات شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر شهرستان جهت بررسی و رفع مشکلات بازدید کرد.
وی در این بازدید بیان کرد: یکی از دغدغه‌های حوزه آسیب‌های اجتماعی، موضوع معتادین متجاهر است که در چندین مرحله آسیب‌هایی را در حوزه‌های مختلف و بزه‌هایی مانند سرقت به سطح جامعه وارد می‌کنند بنابراین می‌بایست نسبت به پاکسازی این افراد که جز شهروندان ما محسوب می‌شوند، فعالیت کرد.
فرماندار قدس در رابطه با جمع‌آوری بیش از ۵۰۰ معتاد متجاهر در شهرستان قدس افزود: از ابتدای سال بیش از ۵۰۰ سهمیه از سوی شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر غرب استان به شهرستان قدس برای جمع‌آوری و تحویل کمپ طلوع سبز رهایی و اخوان در ملارد اختصاص یافته است و عزم جدی از سوی مسئولین در راستای رفع این معضل می‌باشد.
گلی‌کانی ادامه داد: موضوع بازتوانی و ایجاد اشتغال این افراد یکی از مباحث حائز اهمیت است که بعد از پاکسازی می‌بایست در حوزه مربوطه اقدام کرد، این مبحث جز مصوبات شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر شهرستان می‌باشد و در این مسیر دستگاه‌هایی مانند اداره فنی‌و‌حرفه‌ای باید به منظور آموزش افراد در حوزه‌های مختلف فعالیت کند.
وی گفت: باتوجه به اینکه تمامی کمپ‌ها زیرنظر اداره بهزیستی می‌باشد بنابراین می‌بایست در راستای تکمیل فرم اشتغال این افراد به منظور شناسایی استعدادهای آن‌ها اقدام نمود این بازدید نیز به منظور راستی‌آزمایی این مصوبه صورت گرفته است.
این مقام مسئول عنوان کرد: بحث شناسایی اسناد هویتی معتادین جمع‌آوری شده به دلیل مفقود یا نداشتن آن یکی دیگر از معضلات این حوزه است که اداره ثبت احوال بایست با برنامه‌ریزی مناسب نسبت به هویت‌ساز اسناد آن‌ها مانند شناسنامه و کارت ملی فعالیت کند، همچنین بعد از اجرای هر طرح جمع‌آوری نیز باید با تکمیل فرم‌های مربوط به افراد به اداره ثبت احوال در این حوزه مراجعه شود.
گلی‌کانی اظهار داشت: یکی از سیاست‌های دولت سیزدهم موضوع بیمه همگانی با متولی‌گری اداره بیمه سلامت است و این قشر آسیب پذیر جامعه نیز از این مزیت برخوردار می‌شوند لذا هرچه این افراد از ناحیه دولت و سازمان‌های مردم نهادحمایت‌ شوند، با ایجاد انگیزه مطلوب‌تر به سطح جامعه باز خواهند گشت.

لینک کوتاه : http://news.dchq.ir/3/?p=84406
  • ارسال توسط :
  • منبع : روابط عمومی شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر غرب استان تهران
  • 75 بازدید
  • بدون دیدگاه