• امروز : یکشنبه - ۱۳ فروردین - ۱۴۰۲
  • برابر با : 12 - رمضان - 1444
  • برابر با : Sunday - 2 April - 2023
کل پست ها: 68809اخبار امروز : 0
1

فعالیت موبایل سنتر برای کاهش آسیب‌های اعتیاد

  • کد خبر : 84252
  • 12 دی 1401 - 8:46
فعالیت موبایل سنتر برای کاهش آسیب‌های اعتیاد
مدیرکل بهزیستی استان زنجان گفت: در راستای پیشگیری از عوارض و تبعات ناشی از اعتیاد، خدمات کاهش آسیب در استان از طریق یک مرکزگذری، سرپناه شبانه و ۲ تیم سیار مستقل و یک مرکز سیار کاهش آسیب (موبایل سنتر) در دسترس است.

به گزارش خبرگزاری فارس از زنجان، سلمان حسینی، مدیرکل بهزیستی استان زنجان در جمع خبرنگاران با بیان اینکه دستیابی به هدف بزرگی همانند مصونیت از اعتیاد بدون همکاری خانواده‌ها و ارتقا سطح آگاهی فرد و خانواده سخت است و خانواده اصلی‌ترین و مهم‌ترین کانون برای پیشگیری از اعتیاد است، افزود: استفاده از ظرفیت خیرین نیز برای کمک به ترک اعتیاد معتادان می تواند پیشبرد امور در این حوزه را تسریع بخشد که نیاز است به صورت ویژه به این مهم توجه شود.

مدیرکل بهزیستی استان زنجان گفت: یکی از تاثیرگذارترین فعالیت‌ها در حوزه مبارزه با مواد مخدر ورود خیرین و بسیج همگانی در حوزه پیشگیری، درمان و مقابله با اعتیاد است که این امر می‌تواند سلامت جامعه را درپی داشته باشد و در این راستا نقش کانون‌های اجتماع محور و خیریه‌ها می‌تواند تاثیر جدی و اساسی در حوزه کاهش آسیب به ویژه مواد مخدر داشته باشند.

وی درباره مواردی که فرد معتاد علاقه یا انگیزه‌ای برای ترک اعتیاد ندارد و یا هنوز موفق به ترک اعتیاد نشده است، تصریح کرد: در راستای پیشگیری از عوارض و تبعات ناشی از اعتیاد، خدمات کاهش آسیب در استان از طریق یک مرکزگذری، سرپناه شبانه و ۲ تیم سیار مستقل و یک مرکز سیار کاهش آسیب (موبایل سنتر) در دسترس است و مراجعین می‌توانند با مراجعه به این مکان از خدمات کاهش آسیب به صورت شبانه‌روزی استفاده کنند.

حسینی اضافه کرد: با توجه به برودت هوا شرایط لازم برای اسکان معتادین بی‌خانمان در مرکز سرپناه شبانه معتادین (شلتر) زنجان فراهم است و از شهروندان درخواست داریم در صورت مشاهده معتادان بی خانمان نسبت به معرفی آنان به این مرکز اقدام کنند.

حسینی عنوان کرد: در راستای کاهش آسیب و کمک به افراد بی سرپناه در معرض آسیب و سرما زدگی، مصرف کنندگان بی‌خانمان مواد، می‌توانند با مراجعه به مرکز سرپناه شبانه معتادین واقع در کمر بندی خیام ، سه راهی جاده بیجار جنب پل سیدالشهدا از خدمات اسکان شبانه، خدمات کاهش آسیب، امکان استحمام، برنامه‌های آموزشی، انجام تست اچ آی وی، دو وعده غذای گرم (شام و صبحانه) بهره‌مند شوند.

لینک کوتاه : http://news.dchq.ir/3/?p=84252