• امروز : سه شنبه - ۱ فروردین - ۱۴۰۲
  • برابر با : 29 - شعبان - 1444
  • برابر با : Tuesday - 21 March - 2023
کل پست ها: 68759اخبار امروز : 3
4

برای هوشمندسازی مبادی ورودی باید پیشرفته ترین تجهیزات بکار گرفته شود

  • کد خبر : 84101
  • 07 دی 1401 - 12:16
برای هوشمندسازی مبادی ورودی باید پیشرفته ترین تجهیزات بکار گرفته شود
دکتر اسدالله عباسی استاندار گیلان در هشتمین در جلسه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان گیلان با بیان اینکه از جمله مهمترین حوزه ها در عرصه مبارزه با موادمخدر حوزه مقابله با ورود و عرضه موادمخدر و روانگردان ها است، گفت: برای هوشمندسازی مبادی ورودی باید پیشرفته ترین تجهیزات و ابزارها بکارگرفته شود.

گیلان – استاندار گیلان با تاکید بر اینکه کارها به صورت جهادی و با سرعت بالا انجام شود، تصریح کرد: زیرساخت های نظامی و انتظامی می بایست ارتقاء یابد.
وی همچنین بر تجهیز راه آهن رشت به ابزار کنترلی همچون دستگاه ایکس ری و دوربین های نظارتی تاکید و بیان کرد: راه آهن رشت – کاسپین نیز باید برای جلوگیری از قاچاق کالا و موادمخدر در زمان تحویل پروژه به ابزارهای نظارتی تجهیز شده باشد.
وی اظهار داشت: برای مبارزه با قاچاق مواد مخدر، متولیان امر هماهنگ و منسجم عمل کنند و موفقیت ها در نظارت ها و پیشگیری در قاچاق برای مردم تبیین شود.
عباسی در بخش دیگری از سخنانش به مصرف مواد مخدر در کشور نیز اشاره و بیان کرد: امروز متأسفانه مواد جایگزین مصرف می شود که بعضاً بسیار خطرناکتر هستند، بنابراین باید راه ها را برای ورود آن ها بست و در این راستا نیازمند اقدامات دانش بنیان علمی و تحقیقی هستیم.
نماینده عالی دولت در استان گیلان خاطر نشان کرد: مبارزه باید برای قاچاق سازمان یافته قاطع و اثر بخش باشد و با هم افزایی امور بین دستگاه ها می توان نتیجه بهتری گرفت. همان طوریکه برای ساماندهی معتادان متجاهر چنین اقداماتی را انجام دادیم.
وی با اشاره به کاهش سن مصرف مواد مخدر در کشور اظهار داشت: باید در سطوح آموزش و پرورش دلیل کاهش سن مصرف مواد مخدر آسیب شناسی شود و از صاحب نظران، جامعه شناسان و روانشناسان برای این امر کمک گرفت.
استاندار گیلان، جامعه هدف این موضوع را دانش آموزان، جوانان و دانشجویان عنوان و بر آموزش خانواده ها و فرزندان آنها تاکید کرد و ادامه داد: جوانان کشور سرمایه های ما هستند که باید مراقب باشیم تا مبادا دشمن آنها را فریب دهند چرا که اگر دشمن موفق به نفوذ در آنها شود همه سرمایه گذاری ما تبدیل به هزینه می شود و هدر می رود و هرگز جبران نخواهد شد و این موضوع انسانی است.
وی گفت: باید از طریق فضاهایی که داریم همه امکانات فرهنگی را در این خصوص به کار گیریم؛ به طور مثال انیمیشین ها و فیلم هایی تولید شود تا در آنها نسبت به مصرف مواد مخدر اعم از صنعتی و سنتی احساس نفرت شود.
وی ادامه داد: مواد مخدر صنعتی هیجانات را افزایش می دهد و بخش زیادی از دستگیر شدگان اغتشاشات اخیر مواد مخدر صنعتی مصرف کرده و دچار هیجانات کاذب شده بودند و این هیجانات باعث شد که خسارات های سنگینی را وارد کنند، زیرا این مواد توهم زا است.
عباسی گفت: باید از نظر اقتصادی هم بین معتادان مجرم و غیرمجرم تفاوت قائل شد و بدانیم کسی که مصرف کننده مواد مخدر باشد و از نظر اقتصادی ضعیف تر باشد دست به جرم می زند و هزینه های زیادی را بر جامعه تحمیل می کند و آنهایی که مواد مخدر را قاچاق می کنند باید گردش مالی و حسابشان رصد و مقابله با آنها صورت بگیرد.
استاندار گیلان تصریح کرد: رویکرد دولت در بخش مبارزه با زمینه های فساد زا در بخشی مربوط به قاچاق کالا و بخشی مواد مخدر می شود که باید به آنها توجه کرد و اگر کسانی خطا کردند در چارچوب قانون با سرعت با آنها برخورد شود.
وی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به تحقق ۸۳ درصدی اشتغال در گیلان گفت: تامین مسکن و اشتغال از برنامه های راهبردی دولت سیزدهم است که امیدواریم بتوانیم با اقداماتی که انجام می دهیم گام های بلندی را در جهت شکوفایی استان برداریم
اباذری دبیر شورای هماهنگی مبارزه با موادمخدر استان نیز با اشاره به اهمیت حوزه مقابله با عرضه گفت: خوشبختانه با همکاری و تعامل خوبی که بین دستگاه های اطلاعاتی و عملیاتی و همچنین دستگاه قضائی استان به وجود آمده است، برنامه ها و اقدامات این حوزه به شکل مؤثری در حال اجراست.
وی با تأیید سخنان دکتر عباسی استاندار و ریاست شورای هماهنگی مبارزه با موادمخدر استان درخصوص ضرورت تجهیز مبادی های ورودی از جمله راه آهن استان گفت: این موضوع در دستورکار کمیته مقابله با عرضه بوده و با پیگیری های این شورا امیدواریم این نقیصه نیز در کوتاه ترین زمان ممکن مرتفع شود.
اباذری به اجرای طرح ساماندهی معتادین متجاهر نیز اشاره نمود و ضمن ابراز خرسندی از صدور مجوز ارتقاء ظرفیت مرکز ماده ۱۶ استان و از دستگاه هایی که در رفع مشکلات و تجهیز این مرکز همکاری نموده اند تقدیر و تشکر کرد و ابراز امیدواری کرد موضوع ایجاد فضای مناسب برای حرفه آموزی افراد تحت درمان این مرکز نیز با همکاری اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان در اسرع وقت تحقق یابد.
وی افزود: تمام شهرداری های استان مکلفند برحسب میزان آلودگی و تعداد معتادین متجاهر خود، هزینه های درمان و نگهداری این افراد را پرداخت کنند تا فعالیت این مرکز و اجرای تمام و کمال طرح ساماندهی معتادین متجاهر دچار مشکل نشود.
دبیر شورای هماهنگی بر لزوم اخذ مجوز از کمیته هماهنگی مراکز ماده ۱۶ کشور تأکید کرد و گفت: اگر چنانچه این امر با پیگیری های اداره کل بهزیستی و حمایت های استاندار محترم میسر شود، امکان دریافت اعتبارات و حمایت های مالی از سوی ستاد مبارزه با موادمخدر نیز امکان پذیر خواهد شد.

لینک کوتاه : http://news.dchq.ir/3/?p=84101
  • ارسال توسط :
  • منبع : روابط عمومی شورای هماهنگی مبارزه با موادمخدر استان گیلان
  • 588 بازدید
  • بدون دیدگاه