• امروز : جمعه - ۴ فروردین - ۱۴۰۲
  • برابر با : 3 - رمضان - 1444
  • برابر با : Friday - 24 March - 2023
کل پست ها: 68765اخبار امروز : 0
0

ضربه به بنیان‌های مالی قاچاقچیان موادمخدر، اقدامات مبارزه‌ای را اثربخش تر می‌کند

  • کد خبر : 83368
  • 08 آذر 1401 - 11:18
ضربه به بنیان‌های مالی قاچاقچیان موادمخدر، اقدامات مبارزه‌ای را اثربخش تر می‌کند
رییس کل دادگستری استان کرمان گفت: به منظور ضربه زدن به بنیان های مالی قاچاقچیان، کمیته ای در شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر شکل گرفته و از کمیته های بسیار مهم این شورا به شما می رود و اگر بتوانیم اموال را شناسایی و رصد کرده و ضربات مهلک مالی به قاچاقچیان واردشود، در امر مبارزه با مواد مخدر و پیشگیری موفق تر خواهیم بود.

کرمان- حجت الاسلام و المسلمین ابراهیم حمیدی در جلسه مشترک کمیته حقوقی و قضایی و شناسایی اموال ستاد مبارزه با مواد مخدر استان کرمان افزود: اگر وقت بیشتری برای شناسایی اموال قاچاقچیان گذاشته شود، قطعا توفیقات بیشتری در ضربه زدن به بنیان های مالی قاچاقچیان حاصل خواهدشد.
وی با اشاره به این مطلب که اگر زیرساخت ها و بنیان های مالی قاچاقچیان مواد مخدر را هدف قرار ندهیم، آب در هاون کوبیدن است، تاکید کرد: در صورتی که بنیه مالی قاچاقچیان ضربه نخورد، سایر اقدامات برخوردی اثرگذاری لازم را ندارد چرا که چرخه قاچاق از خرید، حمل و فروش همچنان ادامه خواهد داشت.
نماینده عالی قوه قضاییه در استان کرمان ضمن تاکید بر این مطلب که کارهای حقوقی و قضایی در پرونده های موارد مخدر بسیار مهم است، تاکید کرد: باید کار علمی وکارشناسی برای صدور احکام و دستورات قضایی انجام شود.
حجت الاسلام و المسلمین حمیدی با تاکید بر این مطلب که باید زمینه ای فراهم شود که شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر در استان ها بتواند وظیفه خود را بهتر انجام داده و مبارزه موثرتری شکل گیرد، ادامه داد: شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر بالغ بر ۲۴ عضو دارد و عملا کار بر دوش دو یا سه مجموعه است و سایر دستگاه ها که در قانون برای آنها وظایفی تعیین شده است، اهتمام لازم برای انجام وظایف خود را ندارند.
وی با اشاره به این مطلب که تعیین تکلیف خودروهای توفیقی موضوع مهمی است، ادامه داد: براساس امار موجود در حال حاضر ۴۸۹ خودرو مصادره شده که رای قطعی دارند، در پارکینگ ها هستند و باید نسبت به تعیین تکلیف انها اقدام سریع صورت گیرد.
رییس کل دادگستری استان کرمان یادآور شد: با توجه به استانداردنبودن پارکینگ ها و قرارگرفتن خودروها در معرض عوامل محیطی از جمله نور خورشید، باران و … که موجب از بین رفتن خودروها می شود، باید نسبت به تعیین تکلیف این خودروها اقدامات لازم در اسرع وقت انجام شود.
حجت الاسلام و المسلمین حمیدی بیان کرد: درباره خودروهایی که وضعیت آنها تعیین تکلیف نشده است، باید پیگیری های دقیق انجام شده و این پرونده ها سریعا تعیین تکلیف شوند.
وی راه اندازی و تجهیز کمپ های ماده ۱۵ و ۱۶ را نیز مورد تاکید قرار داد و افزود: اقدامات کمپ های ترک اعتیاد ماده ۱۶ باید مورد آیسب شناسی قرار گیرد و با رفع نقاط ضعف، این اقدامات اثرگذارتر از قبل اجرایی گردد.
دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان کرمان نیز با اشاره به بازدید انجام شده از کمپ های مواد مخدر، گفت: برخی کمبودهای این حوزه شناسایی شده و با همکاری خیران در حال رفع است.
مهدی بخشی بر لزوم تکمیل اردوگاه کبوترخان نیز تاکید کرد و افزود: عدم تکمیل و بهره برداری از این کمپ، مصداق تضییع حقوق بیت المال است واین در حالی است که با راه اندازی این اردوگاه و استفاده از ظرفیت های آن، زمینه کاهش بسیاری از جرایم از جمله سرقت های خرد و معتادان متجاهر فراهم خواهد شد.
سید مهدی قویدل، معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان کرمان نیز بر اسیب شناسی اقدامات کمپ های ترک اعتیاد ماده ۱۶ تاکید و خاطرنشان کرد: بسیاری از افراد حاضر در کمپ های ماده ۱۶ دارای شاکی خصوصی هستند و با شکایت خانواده ها به این مراکز وارد شده اند که با بررسی این موارد می توان از ظرفیت ایجاد کمپ های ماده ۱۵ نیز استفاده کرد.

لینک کوتاه : http://news.dchq.ir/3/?p=83368
  • ارسال توسط :
  • منبع : روابط عمومی شورای هماهنگی مبارزه با موادمخدر استان کرمان
  • 66 بازدید
  • بدون دیدگاه