• امروز : دوشنبه - ۷ آذر - ۱۴۰۱
  • برابر با : 5 - جماد أول - 1444
  • برابر با : Monday - 28 November - 2022
کل پست ها: 68089اخبار امروز : 3
1

کرمان هزینه‌های زیادی در راه مبارزه با مواد مخدر داده است

  • کد خبر : 83089
  • 28 آبان 1401 - 15:28
کرمان هزینه‌های زیادی در راه مبارزه با مواد مخدر داده است
استاندار استان کرمان گفت: هزینه‌های مادی، اجتماعی و معنوی زیادی در راه مبارزه با مواد مخدر به استان کرمان تحمیل شده است.

کرمان- جلسه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان کرمان به ریاست استاندار کرمان ، با حضور سردار زاهدیان معاون مقابله با عرضه و امور بین الملل ستاد مبارزه با مواد مخدر کشور و اعضای شورای هماهنگی استان برگزار شد و در این جلسه استاندار کرمان با یادآوری اینکه هزینه های مادی، اجتماعی و معنوی زیادی در راه مبارزه با مواد مخدر به استان کرمان تحمیل شده است، گفت: به همین دلیل نیاز است از استان کرمان حمایت بیشتری شود.
سردار زاهدیان معاون مقابله با عرضه و امور بین الملل ستاد مبارزه با مواد مخدر نیز با تاکید بر اینکه باید از ظرفیت خیران در بحث درمان معتادان استفاده کرد، گفت: بازپروری روحی و روانی معتادان از اهمیت بالایی برخوردار است و در این راه باید از ظرفیت خیران نیز بهره گرفت.
وی بیان داشت: نیاز است علاوه بر مبارزه با پولشویی، اموال قاچاقچیان هرچه زودتر تبدیل به احسن شوند و در راه مبارزه با قاچاق مواد مخدر به کار گرفته شوند. سردار زاهدیان افزود: مبارزه با اعتیاد و مواد مخدر باید چند بعدی انجام شود و در این راه بایستی از یک برنامه جامع بهره گرفت و بر اساس آن اعتبارات مورد نیاز را پیش بینی کرد.
معاون دبیرکل ستاد تصریح کرد: افراد معتاد به دلیل افزایش قیمت مواد مخدر سنتی روی به مواد روانگردان ها آورده اند و به همین دلیل سیستم درمان کشور نیز باید خود را آماده ورود به این حوزه کند.
همچنین مهدی بخشی دادستان عمومی و انقلاب کرمان گفت: کشفیات انجام شده در استان کرمان که بیش از ۵۲ تن در سال جاری است، حاکی از در خط مقدم بودن این استان است، اما به رغم این مهم از سوی مرکز حمایت چندانی در زمینه تامین تجهیزات از استان کرمان نشده است.
رحمان جلالی معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار کرمان نیز گفت: سند راهبردی تامین امنیت استان تدوین شده و در بین ۹ کلان مسئله امنیتی از اعتیاد نیز یاد شده است.
وی گفت: بایستی در بحث تامین دستگاه ایکس ری ، دوربین های نظارتی و حرارتی ، خودروهای سبک و سنگین و پهپادهای شناسایی اعتبارات لازم به استان کرمان تخصیص یابد.
سرهنگ روانبخش جانشین فرمانده انتظامی استان کرمان نیز گفت: نیاز است برای نگهداری ۳۵۰۰ معتاد متجاهر در استان و مواد مخدر کشف شده مکان های مناسبی در نظر گرفته شود.

لینک کوتاه : http://news.dchq.ir/3/?p=83089
  • ارسال توسط :
  • منبع : روابط عمومی شورای هماهنگی مبارزه با موادمخدر استان کرمان
  • 73 بازدید
  • بدون دیدگاه