• امروز : دوشنبه - ۱۳ آذر - ۱۴۰۲
  • برابر با : 22 - جماد أول - 1445
  • برابر با : Monday - 4 December - 2023
کل پست ها: 70238اخبار امروز : 20
3

توزیع سرنگ برای معتادان بی‌خانمان ادامه دارد

  • کد خبر : 83078
  • 28 آبان 1401 - 12:47
توزیع سرنگ برای معتادان بی‌خانمان ادامه دارد
مدیرکل بهداشت و درمان جمعیت هلال احمر با اشاره به اجرای پروژه گشت‌های کاهش آسیب اعتیاد در تهران گفت: توزیع سرنگ برای معتادان بی‌خانمان ادامه دارد.

به گزارش خبرگزاری مهر، افشین علیخانی، مدیرکل بهداشت و درمان جمعیت هلال احمر گفت: مرحله اول گشت‌های کاهش آسیب مصرف مواد مخدر با هدف پیشگیری از بیماری‌هایی چون ایدز و هپاتیت سی از آذر ماه ۱۴۰۰ آغاز شد و اکنون در مرحله دوم اجرای آن در حالی به یک سالگی اجرای این طرح در ۱۸ پاتوق معتادان بی خانمان تهران می‌رسیم که در تلاش هستیم اجرای آن را در شهرهای اصفهان و شیراز هم آغاز کنیم.

مدیرکل بهداشت و درمان جمعیت هلال احمر افزود: پانسمان زخم و سوختگی و توزیع اقلام بهداشتی و مراقبتی که سرنگ مهم‌ترین قلم آن است؛ اصلی‌ترین خدمت این پروژه است که هدف آن کمک به معتادان بی‌خانمان و کاهش آسیب‌هایی بهداشتی در میان آن‌هاست.

علیخانی توضیح داد: بنیاد ویلاماری در نقاط مختلفی در دنیا پروژه‌هایی مشابهی دارد و اجرای این طرح در تهران هم به تقاضای آن‌هاست و جمعیت هلال احمر بازوی اجرایی این پروژه‌ها در کشور است. در شهر تهران، سازمان بهزیستی در تعیین محل توزیع اقلام و دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی در ارائه خدمات، همکار ما هستند و این همکاری ۳ جانبه موفقیت پروژه کاهش آسیب اعتیاد را تضمین کرده‌است.

لینک کوتاه : http://news.dchq.ir/3/?p=83078