• امروز : جمعه - ۴ فروردین - ۱۴۰۲
  • برابر با : 3 - رمضان - 1444
  • برابر با : Friday - 24 March - 2023
کل پست ها: 68765اخبار امروز : 0
0

مجمع خیرین یاریگران زندگی در استان هرمزگان تشکیل می‌شود

  • کد خبر : 83022
  • 28 آبان 1401 - 11:23
مجمع خیرین یاریگران زندگی در استان هرمزگان تشکیل می‌شود
مجمع خیرین یاریگران زندگی در راستای توسعه اقدامات پیشگیری اولیه از اعتیاد و اشتغال زایی معتادین بهبودیافته و خانواده های آسیب دیده از اعتیاد در استان هرمزگان راه اندازی می‌شود.

هرمزگان- دکتر احسان کامرانی معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری و رئیس کمیته تخصصی توسعه مشارکتهای مردمی و سازمانهای مردم نهاد در جلسه کمیته تخصصی توسعه مشارکتهای مردمی و سازمانهای مردم نهاد شورا از راه‌اندازی مجمع خیرین یاریگران زندگی در راستای توسعه اقدامات پیشگیری اولیه از اعتیاد و اشتغال زایی معتادین بهبودیافته و خانواده های آسیب دیده از اعتیاد در استان هرمزگان خبر داد.
وی افزود: با توجه به انجام اقدامات اولیه از قبیل شناسایی خیرین و برگزاری جلسه با ایشان و تجهیز یک اتاق برای اعضای مجمع خیرین یاریگران زندگی در شورا در آینده نزدیک و برگزاری انتخابات اعضای هئیت رئیسه مجمع؛ فعالیت مجمع خیرین یاریگران زندگی در استان هرمزگان به زودی آغاز می شود.
معاون استاندار بیان داشت: همه شهرستان‌های استان با همکاری و مکاتبه با فرمانداران سمن‌های فعال شناسایی شوند و همچنین اداره کل آموزش و پرورش استان ظرف مدت دو ماه مجوزهای لازم به شهرستانهای بدون سمن برای ثبت سمن جدید همکاری کنند.
کامرانی تاکید کرد: در اسرع وقت جلسه‌ای با قید فوریت با مدیرکل امور روستایی و شوراهای استانداری و مدیرکل بانوان جهت آموزش‌های رایگان ۳۰ رشته متنوع با همکاری اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی به منظور پیشگیری از اعتیاد در روستاها انجام شود.
وی با اشاره به اینکه سازمان‌های مردم نهاد فعال و موفقی در سطح کشور در حال فعالیت می‌باشند، گفت: با همکاری اداره کل ورزش و جوانان این نهادها شناسایی و جهت استفاده از تجربیات موفق این سمن ها جلسه ای با حضور ایشان برگزار شود.
معاون استاندار گفت: در حال پیگیری سه طرح مهم و حائز اهمیت در راستای استفاده از تمامی ظرفیت ها در راستای پیشگیری اولیه از اعتیاد می باشیم که این طرح ها عبارتند از طرح اتوبوس سیار به همراه اقلام آموزشی و طرح استاد همیار جهت آموزش مهارتهای زندگی دانشجویی در کلاس‌های درس در دانشگاه هرمزگان و طرح اولیه راه اندازی مرکز ارائه خدمات ارتقای سلامت روان بصورت خیر ساز که بصورت رایگان برای عموم مردم اجرا شود.

لینک کوتاه : http://news.dchq.ir/3/?p=83022
  • ارسال توسط :
  • منبع : روابط عمومی شورای هماهنگی مبارزه با موادمخدر استان کرمان
  • 59 بازدید
  • بدون دیدگاه