• امروز : دوشنبه - ۷ آذر - ۱۴۰۱
  • برابر با : 5 - جماد أول - 1444
  • برابر با : Monday - 28 November - 2022
کل پست ها: 68089اخبار امروز : 3
2

تفاهمنامه همکاری ستاد مبارزه با موادمخدر و وزارت ارشاد تشریح شد

  • کد خبر : 82792
  • 18 آبان 1401 - 10:18
تفاهمنامه همکاری ستاد مبارزه با موادمخدر و وزارت ارشاد تشریح شد
مدیرکل فرهنگی و پیشگیری ستاد مبارزه با موادمخدر به تشریح مفاد تفاهم نامه همکاری با وزارت ارشاد پرداخت و گفت: راه‌اندازی آموزشگاه مجازی یاریگران زندگی و برگزاری دومین دوره جشنواره یاریگران زندگی در دو بخش «فیلم» و «هنرهای تجسمی» از جمله مفاد مهم این تفاهم نامه بود.

مهندس محمدهادی عسکری در گفتگو با روابط عمومی ستاد مبارزه با موادمخدر به ارائه گزارشی از روند اجرای تفاهمنامه عملیاتی فعالیت‌های هزینه‌های سال ۱۴۰۰ وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی پرداخت و در ادامه به برخی مفاد این تفاهمنامه اشاره کرد و گفت: طراحی و اجرای ۵۰ پوستر و شعار همزمان با موضوعات مربوط به پیشگیری همگانی از جمله مفاد این تفاهم نامه بود که به معاونت هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی محول شده بود و در راستای اجرای آن، چندین جلسه با تیم مجری شامل متخصصین حوزه ادبیات و گرافیک برگزار شد.
وی افزود: در نتیجه این بند از تفاهمنامه، بیش از ۵۰ پوستر و شعار مربوطه در حوزه پیشگیری همگانی تولید و به مدت یک هفته در فرهنگسرای نیاوران در معرض دید عموم قرار گرفت.
مدیرکل فرهنگی و پیشگیری ستاد با بیان اینکه برای اولین بار، تعدادی از شعارهای مذکور بر اساس فرهنگ بومی و فولکلور طراحی و تدوین شده است؛ ادامه داد: فایل‌های مربوطه به منظور اجرای تبلیغات محیطی نیز در اختیار شوراهای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان‌های سراسر کشور قرار گرفت.
آموزشگاه مجازی یاریگران زندگی راه‌اندازی شد
عسکری افزود: راه‌اندازی آموزشگاه مجازی یاریگران زندگی از دیگر مفاد مهم این تفاهم نامه بود که در این راستا آموزشگاه مذکور به آدرس yarizendegi.ir و تحت دامنه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی راه‌اندازی و ثبت نام جشنواره یاریگران زندگی در دو بخش «فیلم» و «هنرهای تجسمی» از طریق این سایت انجام و محتوای مربوط به مهارت کنترل خشم و فرزندپروری در این آموزشگاه بارگذاری شد.
وی گفت: دومین دوره جشنواره یاریگران زندگی در بخش هنرهای تجسمی از مفاد دیگر تفاهمنامه مزبور بود که در بخشهای عکس، پوستر، شعر، متن برای تیزر برگزار شد و با توجه به محوریت اداره کل آموزش و توسعه فعالیت‌های فرهنگی و هنری معاونت هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در اجرای آن، با مشارکت فعال موسسات و آموزشگاه‌های هنری در سطح کشور همراه بود.
این مقام مسئول در ستاد ادامه داد: پوستر جشنواره مذکور به تعداد ۱۰۰۰ نسخه چاپ و در اختیار دستگاههای عضو کمیته فرهنگی و پیشگیری و همچنین شوراهای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استانهای سراسر کشور قرار گرفت و در نهایت اختتامیه این جشنواره با دریافت ۴۰۰ اثر، مرداد ماه امسال در فرهنگسرای نیاوران برگزار شد.
برگزاری مسابقه کتابخوانی در ۵ استان با شیوع بالای مصرف مواد مخدر
عسکری افزود: برگزاری مسابقه کتابخوانی در ۵ استان با شیوع بالای مصرف مواد مخدر از دیگر مفاد تفاهمنامه بود که با توجه به اعتبار تخصیص یافته به این بند از تفاهم‌نامه، این مسابقه در استان‌های گلستان و چهارمحال و بختیاری برگزار شد.
وی بیان کرد: نکته حایز اهمیت آنکه برای اولین بار، فرایند انتخاب کتاب، تهیه اقلام تبلیغاتی، اطلاع‌رسانی و برگزاری مسابقه، تماماً با محوریت شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر آن استان‌ها و با مشارکت اداره‌کل فرهنگ و ارشاد استان، آموزش و پرورش، کانون پرورش فکری کودکان، نهاد کتابخانه‌های عمومی و سایر فعالان حوزه فرهنگ استان انجام شد.
مدیرکل فرهنگی و پیشگیری ستاد گفت: کتاب‌های “قله‌ها و دره ها”، “اثر مرکب”، “چگونه صحبت کنیم تا کودکان گوش کنند” و “تندتر از عقربه‌ها حرکت کنیم”؛ از طریق برگزاری جلسات کارشناسی در استان انتخاب شد.
عسکری افزود: اجرای طرح قصص برای تامین محتوا برای منابر و مجالس آئینی از جمله مفاد این تفاهم نامه بود که با هدف تامین محتوای قابل استفاده و مناسب جهت ارائه در مساجد و بقاع متبرکه و سودمند برای خطبا، واعظین و مداحان که معطوف به پیشگیری همگانی از گرایش به مصرف مواد مخدر باشد، جلساتی با مدیران و کارشناسان معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار و پس از حصول اطمینان و وقوع حسن تفاهم در این زمینه، تیم مجری معرفی و در قالب جلساتی کارشناسی، اهداف مدنظر اداره‌کل از این فعالیت به تیم مذکور منعکس شد.
وی در پایان گفت: نتیجه این جلسات، ارائه پیش‌نویس کتاب حیات طیبه و چندین مرتبه حک و اصلاح آن بود، همچنین ویرایش نهایی این کتاب به منظور استفاده در ایام محرم و صفر ۱۴۰۱ برای شوراهای هماهنگی مبارزه با موادمخدر استان‌های سراسر کشور ارسال و با بازتاب بسیار خوبی مواجه شد.

لینک کوتاه : http://news.dchq.ir/3/?p=82792
  • ارسال توسط :
  • منبع : روابط عمومی ستاد مبارزه با موادمخدر
  • 117 بازدید
  • بدون دیدگاه