• امروز : سه شنبه - ۱ فروردین - ۱۴۰۲
  • برابر با : 29 - شعبان - 1444
  • برابر با : Tuesday - 21 March - 2023
کل پست ها: 68759اخبار امروز : 3
1

مردمی کردن مبارزه با مواد مخدر یک ضرورت است

  • کد خبر : 82764
  • 17 آبان 1401 - 15:48
مردمی کردن مبارزه با مواد مخدر یک ضرورت است
استاندار قم گفت: مردمی کردن مبارزه با مواد مخدر یک ضرورت است و اگر آنان در جریان امور قرار بگیرند قطعاً پای‌کار خواهند آمد و حمایت‌های لازم را انجام خواهند داد.

قم- سید محمدتقی شاهچراغی در جلسه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان قم که در سالن جلسات امام جواد (ع) استانداری قم برگزار شد، با اشاره به اینکه به حوزه مشارکت‌های مردمی باید جدی‌تر ورود شود، اظهار کرد: باید اقدامات انجام‌شده خروجی داشته باشند.
وی با بیان اینکه باید طرح محله‌محوری ساماندهی شود، عنوان کرد: اگر بخواهیم خدمت‌رسانی‌ها به‌صورت بخشی انجام دهیم، قطعاً برخی افراد شامل خدمات نخواهند شد، ولی اگر طرح‌ها را به‌صورت محله محوری و یا مسجد محوری دنبال کنیم می‌توانیم انسجام بیش‌تری را شاهد باشیم.
استاندار قم با اشاره به اینکه در طرح‌های محله محوری خروجی بیش‌تر خواهد بود، مطرح کرد: محله‌های استان با یکدیگر تفاوت‌های بسیاری دارند که باید به آن‌ها رسیدگی شود.
شاهچراغی با تأکید بر اینکه باید ظرفیت‌های مردمی را نیز در این عرصه پای‌کار بیاوریم، خاطرنشان کرد: باید به محلات هویت بخشیم، چراکه بضاعت‌های دستگاه‌ها برای پوشش تمام محلات کافی نیست.
وی با اشاره به اینکه در محلات عناصر مؤثر بسیاری وجود دارد، تصریح کرد: محوریت مسجد مهم‌ترین عنصر مؤثر در محلات است.
استاندار با بیان اینکه مردمی کردن مبارزه با مواد مخدر یک ضرورت است، یادآور شد: مردم اگر در جریان امور قرار بگیرند قطعاً پای‌کار خواهند آمد و حمایت‌های لازم را انجام خواهند داد.
شاهچراغی، مواد مخدر را زیربنای بسیاری از مشکلات و ناهنجاری‌ها دانست و ابراز کرد: باید در راستای مبارزه با مواد مخدر از ظرفیت نهادهایی که به مردم خدمات مختلف ارائه می‌دهند نیز استفاده شود.
در ادامه، احمد حاجی‌زاده معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری قم با اشاره به طرح‌های محرومیت‌زدایی در محلات، اظهار کرد: باید یک محله به‌عنوان پایلوت انتخاب شود و در این طرح‌ باید تمام نیازمندی‌ها، مشکلات و آسیب‌های اجتماعی محلات جمع‌بندی و احصا شود.
وی در پایان خاطرنشان کرد: پس از اجرای طرح پایلوت باید سنجش لازم در صورت میزان موفقیت اجرای طرح در نظر گرفته‌شده و سپس در صورت کسب نتایج مطلوب باید در سایر محله‌ها نیز اجرایی شود.

لینک کوتاه : http://news.dchq.ir/3/?p=82764
  • ارسال توسط :
  • منبع : روابط عمومی شورای هماهنگی مبارزه با موادمخدر استان قم
  • 54 بازدید
  • بدون دیدگاه