• امروز : دوشنبه - ۷ آذر - ۱۴۰۱
  • برابر با : 5 - جماد أول - 1444
  • برابر با : Monday - 28 November - 2022
کل پست ها: 68089اخبار امروز : 3
0

آمادگی همکاری کمیسیون اقتصادی مجلس در مبارزه با موادمخدر

  • کد خبر : 82734
  • 17 آبان 1401 - 10:50
آمادگی همکاری کمیسیون اقتصادی مجلس در مبارزه با موادمخدر
دبیرکل ستاد مبارزه با موادمخدر در دیدار با رییس کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: خسارت‌های اقتصادی کشور ناشی از موادمخدر در هزینه‌های مستقیم و غیرمستقیم ۱۶۷ هزار میلیارد تومان در طول یک سال است.

به گزارش روابط عمومی ستاد مبارزه با موادمخدر؛ دکتر اسکندر مومنی در این دیدار صمیمانه گفت: در سال ۲۰۰۱ میلادی تولید مواد مخدر در افغانستان، ۲۰۰ تن بود؛ اما این رقم بعد از گذشت دو دهه، به ده هزار تن رسیده است، یعنی حدود ۵۰ برابر شده است، افزود: خسارت‌های اقتصادی کشور ناشی از موادمخدر در هزینه‌های مستقیم و غیرمستقیم ۱۶۷ هزار میلیارد تومان در یکسال است که در عرصه جامعه و دولت و فقر این هزینه ها ایجاد شده است.
دبیرکل ستاد بیان کرد: مبارزه با مواد مخدر مسئولیت همگانی است و نمایندگان مجلس در این خصوص پیشرو هستند.
مومنی همچنین با اشاره به موضوع ضربه به بنیانهای مالی قاچاقچیان گفت: ضربه به بنیان‌ های مالی قاچاقچیان، مهلک و ریشه باندها را خشک می نماید و ضروری است در این خصوص قانون مقوم اقدامات دستگاه های متولی امر مبارزه است.

وی در پایان از تلاش شبانه روزی این نماینده مجلس در زمینه تامین معیشت مردم و کمک به اجرای برنامه های ستاد تشکر و توجه ویژه احکام برنامه هفتم به موضوع مبارزه با مواد مخدر را خواستار و ضروری دانستند.
همچنین دکتر علیرضا کاظمی قائم مقام دبیرکل ستاد بیان داشت: در حوزه مبارزه با موادمخدر ، ۱۲ دستگاه فرهنگی با طرح یاریگران زندگی که در ۴ کانون هدف خانواده، مدرسه، دانشگاه و محیط کار و محله‌ها رونق گرفته و افزایش یافته است
قائم مقام دبیرکل ستاد بیان کرد: اقدامات پیشگیری از اعتیاد در بلند مدت نتیجه می‌دهد و نهادهای فرهنگ‌ساز باید به حوزه پیشگیری از اعتیاد توجه داشته باشند و از ظرفیت‌های فرهنگی به نحو احسن در این حوزه استفاده کنند.

دکتر محمدرضا پورابراهیمی رییس کمیسیون اقتصادی مجلس نیز در این دیدار اظهار امیدواری کرد که دغدغه مقام معظم رهبری در حوزه پیشگیری از آسیب های اجتماعی با رویکرد فرهنگی و پیشگیرانه مسئولان ستاد مبارزه با مواد مخدر محقق شود.
وی آمادگی کمیسیون اقتصادی مجلس در امر مبارزه با موادمخدر و همچنین احکام و بودجه را اعلام کرد و گفت: این کمیسیون از هیچ تلاشی در این زمینه دریغ نخواهد کرد.

لینک کوتاه : http://news.dchq.ir/3/?p=82734
  • ارسال توسط :
  • منبع : روابط عمومی ستاد مبارزه با موادمخدر
  • 120 بازدید
  • بدون دیدگاه