• امروز : دوشنبه - ۱۳ آذر - ۱۴۰۲
  • برابر با : 22 - جماد أول - 1445
  • برابر با : Monday - 4 December - 2023
کل پست ها: 70238اخبار امروز : 20
2

معاون دادستانی کل کشور: اجرای طرح‌ پاد موجب کاهش تقاضای استفاده از دخانیات می شود

  • کد خبر : 82725
  • 17 آبان 1401 - 9:44
معاون دادستانی کل کشور: اجرای طرح‌ پاد موجب کاهش تقاضای استفاده از دخانیات می شود
معاون حقوق عامه و پیشگیری از وقوع جرم دادستانی کل کشور گفت: اجرای طرح‌هایی مانند پاد (پیشگیری استعمال دخانیات) در مدارس موجب افزایش مشارکت مردم در کاهش تقاضای استفاده از دخانیات می‌شود.

به گزارش ایرنا، غلامعباس ترکی روز دوشنبه در جریان بازدید از مدارس نمونه شهرستان ورامین در اجرای طرح پیشگیری استعمال دخانیات در جمع خبرنگاران گفت: یکی از مهمترین فعالیت‌های انجام شده توسط انجمن مبارزه با دخانیات در سطح مدارس، طرح پاد ( پیشگیری استعمال دخانیات) است که از سال ۹۵ در راستای کاهش تقاضای مصرف دخانیات در حال اجرا است و موجب شده تا مشارکت افراد در این موضوع مهم افزایش یابد.

وی افزود: در این طرح، دانش‌آموزان به عنوان سفیران سلامت فعالیت فرهنگی خود را در کاهش تقاضای مصرف مواد مخدر و دخانیات در محلات مختلف انجام می‌دهند و امروز شاهدیم که این طرح در ۶۹ مدرسه دوره متوسطه ورامین با اثرگذاری مناسب در حال اجرا است.

وی اظهار داشت: قطعا با شبکه‌سازی و سازماندهی نیروها و توسعه فعالیت‌هایی که به مشارکت هر چه بیشتر مردم منجر می‌شود، سلامت جامعه توسعه یافته و شور و نشاط در جامعه ایجاد می‌شود و قطعا دادستانی کل کشور نیز از این طرح‌ها حمایت می‌کند.

ترکی تصریح کرد: دادستانی کل کشور به عنوان مسئول پیگیری حقوق عامل و پیشگیری از وقوع جرایم، از چنین طرح‌هایی حمایت می‌کند و از مسئولان نیز تقاضا دارد تا فعالیت‌هایی که موجب توسعه سلامت جامعه و نشاط جوانان می‌شود را افزایش داده و مورد حمایت قرار دهند.

معاون حقوق عامه و پیشگیری از وقوع جرم دادستانی کل کشورافزود: دستگاه‌های مختلف در راستای عمل به قانون مبارزه با دخانیات تکالیفی از جمله ممنوع بودن تبلیغ دخانیات را بر عهده دارند که دادستانی‌های سراسر کشور انجام این تکالیف قانونی را دنیال کرده و زمینه مشارکت مردم را فراهم خواهند کرد.

وی با تأکید بر لزوم غنی‌سازی اوقات فراغت جوانان و خانواده‌ها گفت: پر کردن اوقات فراغت، ایجاد مراکز سالم تفریحی، ترویج سبک زندگی سالم و انتقال فرهنگ والای ایرانی اسلامی به جوانان و ایجاد و شور و نشاط در جامعه نقش مهمی در کاهش میزان تقاضای مصرف دخانیات دارد.

وی با اشاره به این که نباید فقط به مسائلی که منجر به افسردگی می‌شود تمرکز نمود افزود: مذهب و دین، برای تکامل انسان است و قطعا جذب بیشتر و ارائه برنامه‌های قابل قبول می‌تواند در دور شدن جوانان از دام دخانیات نقش مهمی ایفا کند.

لینک کوتاه : http://news.dchq.ir/3/?p=82725