• امروز : دوشنبه - ۷ آذر - ۱۴۰۱
  • برابر با : 5 - جماد أول - 1444
  • برابر با : Monday - 28 November - 2022
کل پست ها: 68089اخبار امروز : 3
1

ضرورت جذب كمك‌هاي فني و تجهيزاتي جامعه بين‌‌الملل در مبارزه جهانی با موادمخدر

  • کد خبر : 82501
  • 11 آبان 1401 - 9:59
ضرورت جذب كمك‌هاي فني و تجهيزاتي جامعه بين‌‌الملل در مبارزه جهانی با موادمخدر
مديركل دفتر روابط بين‌الملل ستاد مبارزه با موادمخدر با هيئت ارزيابان سازمان ملل متحد به رياست معاون مديركل بخش عمليات دفتر مقابله با موادمخدر و جرم سازمان ملل متحد ديدار و گفتگو کرد.

به گزارش روابط عمومی ستاد مبارزه با موادمخدر؛ دکتر امیرعباس لطفي در دیدار با هيئت ارزيابان سازمان ملل متحد ضمن تشريح كامل ساختار و وظايف ستاد به عنوان مرجع ملي مبارزه با موادمخدر، بر ضرورت جذب كمك‌هاي فني و تجهيزاتي از سوي جامعه بين‌‌الملل و كشورهاي كمك‌كننده تأكيد کرد.
وی بر ضروري دانستن توجه سازمان ملل متحد بر ترغيب كشورهاي همسايه ايران براي تداوم همكاري‌هاي منطقه‌اي، نسبت به ناچيز بودن بودجه‌هاي تخصيصي سازمان ملل متحد براي انجام پروژه‌هاي مشترك، ابراز گلايه‌مندي کرد و بر اين نكته تأكيد داشت که چنانچه حتي كشورهاي كمك‌كننده به هر دليلي بودجه‌هاي مربوطه را افزايش نمي‌دهند، جمهوري اسلامي ايران، همچون اقدامات گسترده ملي خود، آماده است تا در اين رابطه، خود هزينه‌هاي مربوطه را جهت خريد تجهيزات فني مورد اشاره تأمين کند که البته اين، مستلزم ايجاد زمينه‌هاي لازم براي در اختيار قرار دادن تجهيزاتی همچون سامانه‌های پیشرفته مدیریت مرزی و دستگاه‌هاي كنترلي كشف موادمخدر براي استقرار در مرزهاي كشور مي‌باشد.
همچنین در اين ديدار بو ماتياسِن، معاون مديركل بخش عمليات دفتر مقابله با موادمخدر و جرم سازمان ملل متحد، ضمن ابراز خرسندي از سفر به ايران، بر نقش بي بديل جمهوري اسلامي ايران در ابعاد مختلف مبارزه با موادمخدر تأكيد کرد.
وی همچنين به اقدامات مؤثر ايران در زمينه‌هاي ملي، منطقه‌اي و بين‌المللي و همكاري اثربخش با آژانس‌هاي مختلف سازمان ملل متحد از جمله دفتر مقابله با موادمخدر و جرم آن سازمان اشاره کرد.
در پایان؛ مقامات سازمان ملل متحد جهت پيشبرد برنامه‌هاي جاري و پروژه‌هاي آتي و پيگيري مذاكرات انجام شده، قول مساعد دادند.
هيئت يادشده بامداد روز سه‌شنبه ۱۰ آبان‌ماه‌جاري از وين وارد تهران شده است و در اين سفر فشرده، ملاقات با مقامات وزارت امورخارجه، ستاد مبارزه با موادمخدر و ستاد حقوق بشر قوه قضاييه را در دستوركار خود قرار داده است.

لینک کوتاه : http://news.dchq.ir/3/?p=82501
  • ارسال توسط :
  • منبع : روابط عمومی ستاد مبارزه با موادمخدر
  • 111 بازدید
  • بدون دیدگاه