• امروز : دوشنبه - ۷ آذر - ۱۴۰۱
  • برابر با : 5 - جماد أول - 1444
  • برابر با : Monday - 28 November - 2022
کل پست ها: 68089اخبار امروز : 3
0

آموزش، از روزنه‌های مهم انتقال مفاهیم پیشگیری از اعتیاد به مخاطبان است

  • کد خبر : 82319
  • 02 آبان 1401 - 11:57
آموزش، از روزنه‌های مهم انتقال مفاهیم پیشگیری از اعتیاد به مخاطبان است
مدیرکل فرهنگی پیشگیری ستاد مبارزه با موادمخدر با بیان اینکه آموزش حضوری و مجازی یکی از روزنه‌های انتقال مفاهیم پیشگیری اولیه از اعتیاد به مخاطبان در جامعه هدف است، از آغاز به کار کارگروه نظارت بر تولید و انتشار محتوای پیشگیری از اعتیاد خبر داد.

به گزارش روابط عمومی ستاد مبارزه با مواد مخدر؛ محمدهادی عسکری در این رابطه گفت: یکی از روزنه‌های انتقال مفاهیم پیشگیری اولیه از اعتیاد به مخاطبان در جامعه هدف در کانون‌های پر اهمیت مدارس، دانشگاه‌ها، محیط‌های کار و پیشه، خانواده، محیط‌های ورزشی، محلات شهری و روستایی و فضای مجازی، از طریق آموزش حضوری و مجازی است و متون ارائه شده به مخاطبان نیز باید یک دست بوده و استاندارد یگانه و واحدی را پیروی کنند.
وی افزود: گاهی دیده شده محتوای غیراستاندارد و دارای اشتباهات کارشناسی برای اینگونه آموزش‌های استفاده می‌شود، از همین رو اداره کل فرهنگی پیشگیری ستاد با پیگیری مستمر و مجدانه از طریق کمیته ملی فرهنگی پیشگیری نسبت به تصویب و تشکیل کارگروه نظارت بر تولید و انتشار محتوای پیشگیری از اعتیاد اقدام کرد.
عسکری تصریح کرد: این کارگروه با حضور نمایندگان وزارت آموزش و پرورش، تعاون، کار و رفاه اجتماعی، وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، سازمان بهزیستی، دانشگاه آزاد اسلامی، سازمان صدا و سیما، وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، در هفته پایانی مهرماه سالجاری آغاز به کار کرده است.
وی بیان داشت: کارگروه مورد نظر با درک خصائص و نیاز نسل ها و تغییرات ایجاد شده در ویژگی های خلقی و دانشی جامعه مخاطب نسبت به بررسی محتواهای موجود و شیوه های انتشار پیام های پیشگیری از اعتیاد بازنگری شده، اقدامات لازم را در این زمینه انجام می دهد.
گفتنی است؛ در این جلسه متناسب با مخاطبان و جامعه هدف هر دستگاه، متون تخصصی پیشگیری همگانی، دانشگاه، مدرسه، محیط کار، رسانه، محله و خانواده، در اختیار دستگاه های مربوطه قرار گرفته و مقرر شده است ظرف مدت یک ماه نسبت به اعلام نظر اولیه، اقدام تا برنامه ریزی اقدامات بعدی در دستور کار قرار گیرد. همچنین تقویم زمان بندی جلسات تا پایان سال جاری به تصویب اعضا رسید تا کار با نظم و زمانبندی مناسبی پیش رفته و گزارش نتایج حاصله به کمیته ملی فرهنگی پیشگیری برای اتخاذ تصمیم نهایی، گزارش شود.

لینک کوتاه : http://news.dchq.ir/3/?p=82319
  • ارسال توسط :
  • منبع : روابط عمومی ستاد مبارزه با مواد مخدر
  • 148 بازدید
  • بدون دیدگاه