• امروز : جمعه - ۳۱ شهریور - ۱۴۰۲
  • برابر با : 8 - ربيع أول - 1445
  • برابر با : Friday - 22 September - 2023
کل پست ها: 69844اخبار امروز : 0
2

ابراز رضایت استاندار از تسریع در ساخت مرکز نگهداری معتادان متجاهر در سنندج

  • کد خبر : 81693
  • 30 شهریور 1401 - 15:44
ابراز رضایت استاندار از تسریع در ساخت مرکز نگهداری معتادان متجاهر در سنندج
استاندار کردستان با ابراز رضایت از تسریع در ساخت مرکز نگهداری معتادان متجاهر توسط شهرداری سنندج بر زدودن همه مظاهر اعتیاد از سطح شهرهای استان تاکید کرد.

به گزارش ایرنا، اسماعیل زارعی کوشا شامگاه سه شنبه در ششمین جلسه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان کردستان افزود: مرکز نگهداری معتادان متجاهر قرار بود در آبانماه به اتمام برسد که با کار جهادی و تلاش شهرداری سنندج برای اول مهرماه آماده بهره‌برداری است که جای تقدیر دارد.

وی گفت: بنا به وعده‌ای که پیشتر داده بودیم همزمان با آغاز سال تحصیلی جدید شاهد حضور معتادان متجاهر در معابر عمومی نخواهیم بود.

استاندار کردستان اظهار داشت: تداوم و بقای کار مرکز نگهداری معتادان متجاهر در گرو همکاری و هماهنگی دستگاه‌ها و متولیان ذیربط است و در این زمینه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر دارای مسئولیت سنگینی است.

شهردار سنندج هم در این نشست گفت: با تلاش شبانه‌روزی همکاران و همراهی اعضای شورای شهر، مرکز ترک اعتیاد سنندج اول مهر آماده بهره‌برداری است.

وی تصریح کرد: اعتباراتی برای تجهیز این مرکز از سوی ستاد اختصاص یافته که امیدواریم هرچه زودتر این مکان تجهیز شود.

مدیرکل امور بانوان استانداری کردستان نیز در این نشست از وجود ۲۵ تا ۳۰ بانوی معتاد کارتن خواب در سنندج خبر داد این آمار در حالی است که پیش از این فکر می کردیم ۸ تا ۱۰ نفر بانوی کارتن خواب در سطح سنندج داشته باشیم.

وی تصریح کرد: سم‌زدایی و ترک اعتیاد گام اول و تعریف الگویی برای مراقبت از این افراد به منظور جلوگیری از بازگشت به اعتیاد گام دوم برای حمایت از این بانوان است.

لینک کوتاه : http://news.dchq.ir/3/?p=81693