• امروز : دوشنبه - ۷ آذر - ۱۴۰۱
  • برابر با : 5 - جماد أول - 1444
  • برابر با : Monday - 28 November - 2022
کل پست ها: 68089اخبار امروز : 3
1

زمینه شغلی برای معتادان بهبودیافته ایجاد شود

  • کد خبر : 81575
  • 27 شهریور 1401 - 14:00
زمینه شغلی برای معتادان بهبودیافته ایجاد شود
استاندار همدان گفت: یکی از نیازهای اصلی برای بازگشت معتادان بهبودیافته به جامعه برای زندگی سالم، ایجاد شغل مناسب است.

همدان- علیرضا قاسمی فرزاد در جلسه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان گفت: یکی از نیازهای اصلی برای بازگشت معتادان بهبود یافته به جامعه برای زندگی سالم، ایجاد شغل مناسب است که این مهم باید با استفاده از ظرفیت های موجود از جمله توان جامعه خیرین فراهم شود.
وی افزود: نبود کار و فرصت شغلی برای معتادان بهبودیافته می‌تواند به عاملی برای بازگشت دوباره آنها به دامن اعتیاد و مشکلات گذشته تبدیل شود؛ لذا اشتغالزایی برای این افراد با بکارگیری ظرفیت های موجود بسیار مهم است.
قاسمی بر همکاری مجموعه معاونت اقتصادی استانداری همدان در ایجاد فرصت های شغلی برای معتادان بهبود یافته تاکید کرد و اظهار داشت: در این خصوص می‌توان برای واحدهای تولیدی، صنعتی و اقتصادی که در بکارگیری معتادان بهبود یافته پیش قدم شوند، مشوق ها و تسهیلات ویژه ای را در نظر گرفت.
وی به وجود فضاها و امکانات نگهداری از معتادان متجاهر در سطح استان اشاره کرد و گفت: با وجود فراهم بودن این امکانات در شهرستان هایی مانند کبودر آهنگ و نهاوند اما مردم همچنان از حضور و جولان این افراد در سطح شهر گلایه دارند.
قاسمی فرزاد تصریح کرد: حضور و تردد معتادان متجاهر در سطح شهر موجب سلب امنیت روانی و آرامش مردم می‌شود ضمن اینکه این موضوع در حوزه اجتماعی آسیب هایی را به دنبال دارد، لذا ضروری است برای رفع این مشکل و ساماندهی این افراد، برنامه‌ریزی و اقدام شود.
وی با اشاره به تاکید وزیر کشور برای ساماندهی وضعیت معتادان متجاهر تا پایان شهریور ماه گفت: باید برای اجرای این مهم از تمامی امکانات موجود استفاده شود که مراکز ماده ۱۶ و کمپ های ترک اعتیاد از جمله ظرفیت های قابل توجه در این حوزه هستند.
استاندار همدان خاطر نشان کرد: مراکز ماده ۱۶ امکانات خوبی برای جمع آوری و اسکان معتادان متجاهر دارند که به عنوان مثال ظرفیت مرکز ماده ۱۶ کبودرآهنگ را می توان تا هزار نفر افزایش داد.
قاسمی با اشاره به اقدام برای جذب اعتبارات مورد نیاز تکمیل مراکز ماده ۱۶ افزود: باید کمیته‌ای با حضور نهادهای متولی در کمترین زمان ممکن تشکیل و نسبت به تفکیک افراد زباله گرد، متکدیان و معتادان متجاهر اقدام شود.
وی با اشاره به لزوم ساماندهی معتادان متجاهر و زباله گردها گفت: ظرفیت مرکز ماده ۱۶ شهر نهاوند (متعلق به سپاه) نیز قابل افزایش است که البته در سفر رئیس جمهوری با افزایش ظرفیت کمپ نگهداری بانوان معتاد در ۲ شهرستان فاقد کمپ بانوان نیز موافقت شد.
استاندار همچنین بر انجام فعالیت‌های مشاوره‌ای بصورت میدانی و در مدارس نیز تاکید کرد و گفت: حضور مربیان و مشاوران در مدارس و بر پایی نمایشگاه های عکس و فیلم مرتبط با معضلات ناشی از اعتیاد در درون مدرسه، نقش مهمی در پیشگیری از بروز آسیب و شناخت دقیق دانش آموزان از آثار سوء مصرف مواد مخدر و اعتیاد به عنوان یک حرکت بازدارنده دارد.

لینک کوتاه : http://news.dchq.ir/3/?p=81575
  • ارسال توسط :
  • منبع : روابط عمومی شورای هماهنگی مبارزه با موادمخدر استان همدان
  • 40 بازدید
  • بدون دیدگاه