• امروز : شنبه - ۱۶ مهر - ۱۴۰۱
  • برابر با : 13 - ربيع أول - 1444
  • برابر با : Saturday - 8 October - 2022
کل پست ها: 67784اخبار امروز : 0
2

فعالیت بیش از۲۰۰۰تشکل مردمی در حوزه اعتیاد/خیرین می‌توانند سد راه «اعتیاد» شوند

  • کد خبر : 81507
  • 22 شهریور 1401 - 15:01
فعالیت بیش از۲۰۰۰تشکل مردمی در حوزه اعتیاد/خیرین می‌توانند سد راه «اعتیاد» شوند
معاون کاهش تقاضا و توسعه مشارکت‌های مردمی ستاد مبارزه با مواد مخدر گفت: بیش از 2000 تشکل مردمی در حال فعالیت هستند که اعتیاد و آسیب‌های اجتماعی را به عنوان سرفصل در اساسنامه خود قرار داده‌اند.

محمد جمالو، معاون کاهش تقاضا و توسعه مشارکتهای مردمی ستاد مبارزه در گفت‌وگو با خبرنگار آسیب‌های اجتماعی خبرگزاری فارس، با مهم خواندن پیشگیری و مبارزه با مصرف مواد مخدر اظهار کرد: واقعیت آن است که ما با یک اپیدمی روبرو هستیم و زمانی می‌توانیم این موضوع را کنترل کنیم که تمامی بخش‌های کشور ورود کنند.

وی افزود: در عرصه مقابله با اعتیاد اگر می‌خواهیم موفق باشیم باید تمامی بخش‌های کشور ورود کنند، ثمن‌ها نمادی از حضور مردم هستند و می‌توانند ایفاگر نقش مهمی باشند، به همین سبب است که انتخابات مجمع خیرین یاری گران زندگی در هفته‌های گذشته برگزار شد تا بتوانیم رویکرد ستاد را به تسهیل‌گری تغییر دهیم و به سمت آن حرکت کنیم.

معاون کاهش تقاضا و توسعه مشارکتهای مردمی ستاد مبارزه با مواد مخدر با تأکید بر نقش خیرین در مقابله با مصرف مواد مخدر، عنوان کرد: تمام تلاش ما این است تا شعار مردمی سازی پیشگیری از اعتیاد را اجرایی کنیم، در این همین راستا نقش خیرین حائز اهمیت است و در دبیرخانه‌های شورای هماهنگی استان‌ها دفاتری را به آن ها اختصاص خواهیم داد.

وی یادآور شد: استانداران متعددی در نشست‌های خیرین حضور دارند و تلاش می‌کنیم تا مجمع خیرین از بومی‌های یک منطقه باشند.

جمالو با بیان فعالیت‌ تشکل‌های مردمی در حوزه آسیب‌های اجتماعی و اعتیاد، خاطرنشان کرد: بیش از ۲هزار تشکل مردمی در حال فعالیت هستند که اعتیاد و آسیب‌های اجتماعی را به عنوان سرفصل در اساسنامه خود قرار داده‌اند، این تشکل‌ها در دستگاه‌های متعدد متولی به ثبت رسیده اند و باید نوع فعالیت آن‌ها را پالایش کنیم.

لینک کوتاه : http://news.dchq.ir/3/?p=81507