• امروز : پنج شنبه - ۲۰ بهمن - ۱۴۰۱
  • برابر با : 19 - رجب - 1444
  • برابر با : Thursday - 9 February - 2023
کل پست ها: 68514اخبار امروز : 0
3

مجمع خیرین یاریگران زندگی تشکیل شد

  • کد خبر : 81252
  • 16 شهریور 1401 - 11:14
مجمع خیرین یاریگران زندگی تشکیل شد
در دومین روز نشست تخصصی مسئولان مبارزه با موادمخدر با عنوان «پیشگیری از اعتیاد- مشارکت‌های مردمی- اشتغال بهبودیافتگان» ، مجمع خیرین یاریگران زندگی تشکیل و از نقشه راه یاریگران زندگی ، رونمایی شد.

مجمع خیرین یاریگران زندگی ، با هدف تسهیل حضور و هم‌افزایی خیرین ، کارآفرینان ، متخصصین و جلب مشارکت آحاد مردم با شعار هر ایرانی یک یاریگر زندگی در عرصه‌های ؛ پیشگیری، درمان، توانمندسازی، کاهش آسیب و صیانت اجتماعی از افراد مبتلا و خانواده آنان و تلاش برای جامعه‌پذیری افراد بهبودیافته ، تشکیل شده است.
اسکندر مومنی دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر ، در این نشست به اهمیت مردم پایه بودن امر مبارزه با مواد مخدر اشاره واظهار داشت ؛ اساس کار در دولت سیزدهم ، مردمی بودن است و با توجه به گستره آسیب اعتیاد ، ضرورت دارد تا از همه ظرفیت ها ، به ویژه ظرفیت های مردمی استفاده و مبارزه با مواد مخدر را به صورت مردم پایه و متوازن در همه عرصه ها ، پیش برد.
ایشان در ادامه ضمن تشکز از خیرین و کارآفریان برای ورود به این عرصه ، به تشکیل دفتر ویژه اشتغال مددجویان و بهبودیافتگان در ستاد مبارزه با مواد مخدر اشاره و اظهار داشت: دفتر خیرین بایستی در اولین فرصت در تمامی دبیرخانه شوراهای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان های سراسر کشور تشکیل و این موضوع از طریق ستاد پیگیری و در ارزیابی استان های ملاک عمل خواهد بود و بایستی مجمع خیرین استانی یاریگران زندگی ، با حضور حداکثری خیرین و کارآفرینان تشکیل و شتاب بخشی به برنامه های کنترل و کاهش آسیب اعتیاد را با جلب مشارکت حداکثری مردم ، فراهم نماید.
قبل از رونمایی از نقشه راه ، جناب آقای دکتر نبی مسئول بنیاد خیریه نبی ، توضیحاتی راجع به انتخابات مجمع و شکل گیری هیئت امنا و مدیره مجمع خیریه یاریگران زندگی ارائه و همراهی خیرین در این بخش را قابل توجه و استفاده از این ظرفیت به صورت جهادی را خواستار شدند.
در این نشست علاوه بر اعلام شکل گیری مجمع خیرین یاریگران زندگی و تبیین نقشه راه این مجمع ، از نقشه راه و توسعه مشارکت های مردمی نیر رونمایی شد تا بر اساس آن ، مردمی‌سازی و اجتماعی‌سازی امر مبارزه با موادمخدر و پیشگیری از اعتیاد با بهره گیری از ظرفیت‌ مردمی ، فعالیت‌های داوطلبانه به منظور کنترل و کاهش آسیب اعیتاد به صورت نظام مند و با برنامه مدون پیگیری و اجرایی گردد.

لینک کوتاه : http://news.dchq.ir/3/?p=81252
  • ارسال توسط :
  • منبع : روابط عمومی ستاد مبارزه با مواد مخدر
  • 307 بازدید
  • بدون دیدگاه