• امروز : شنبه - ۱۶ مهر - ۱۴۰۱
  • برابر با : 13 - ربيع أول - 1444
  • برابر با : Saturday - 8 October - 2022
کل پست ها: 67784اخبار امروز : 0
1

جریان‌های صهیونیستی از مهمترین باندهای توزیع موادمخدر در دنیا هستند

  • کد خبر : 81192
  • 14 شهریور 1401 - 19:53
جریان‌های صهیونیستی از مهمترین باندهای توزیع موادمخدر در دنیا هستند
معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه قضاییه گفت: جریان‌های صهیونیستی یکی از مهمترین باندهای توزیع مواد مخدر در سطح دنیا هستند و همچنین جریان‌های مافیایی ریشه در همین گروهها دارد.

دکتر اصغر جهانگیر عصر امروز در نشست دو روزه تخصصی مسئولان مبارزه با موادمخدر که با عنوان «پیشگیری از اعتیاد- مشارکت‌های مردمی- اشتغال بهبودیافتگان» در مجموعه فرهنگی شقایق و به صورت ویدئو کنفرانس در سراسر کشور برگزار شد، گفت: در بخش پیشگیری از جرایم و همچنین پیشگیری در کاهش عرضه مواد مخدر در تمام مراحل اعم از تولید تا توزیع و پیشگیری در مرحله تقاضا اعم از کسانی که یه صورت‌ تفننی مصرف دارند و هم کسانی که مصرف دایمی دارند بحث های متعددی را با ستاد مبارزه با مواد مخدر داشتیم و از گذشته همکاری خوبی با یکدیگر داشتیم.

وی افزود: در طول این سالها ستاد مبارزه با موادمخدر و سایر دستگاه‌های مرتبط در امر مبارزه، خدمات ارزشمندی را به مردم ارائه کردند که ممکن است مردم در جریان همه این اقدامات نباشند و این سوال برایشان پیش بیایید که با توجه به اینکه همچنان آمار اعتیاد بالاست اثر بخشی این فعالیت‌ها کجاست؟ در پاسخ باید گفت که بحث مبارزه با مواد مخدر یک پدیده داخلی نیست بلکه پدیده‌ای جهانی است و همه ملتها و دولت‌ها درگیر آن هستند.

معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه قضاییه بیان کرد: موضوع اقتصادی یعنی تجارت پرسود مواد مخدر در طول ۵۰ سال گذشته به عنوان یکی از ۵ تجارت پرسود دنیا مورد توجه افرادی بوده است و امروز استکبار جهانی و دولت‌هایی که تلاش می‌کنند ملت‌های محروم به استقلال نرسند، از دهه‌های پیش برنامه‌ریزی کردند تا تولید، توزیع و مصرف موادمخدر در این کشور‌ها در جریان باشد.

جهانگیر با اشاره به لزوم ضربه بنیانهای مالی قاچاقچیان تاکید کرد: لازم است که به شریانهای اساسی آنان در داخل و خارج ضربه زده شود که این کار با مجاهدت دائمی سلحشوران امنیتی و انتظامی و اجرایی کشور در جریان است.

وی تصریح کرد: همچنین ما با یک جریان دیگری روبرو هستیم که کمتر کشوری با آن مواجه است و آن جریان سیاسی موادمخدر است، استکبار جهانی در تلاش است ملت‌های محروم به استقلال واقعی نرسند و از دهه های پیش به واسطه مسائل سیاسی، طراحی جریان‌هایی را انجام دادند که کانالهای تولید توزیع و عرضه مواد مخدر در این کشورها وجود داشته باشد؛ تا از این طریق، کشورها از نیروی جوان تهی شده و با وابستگی که پیدا می کنند جهانخواران به متافع خود برسند.

جهانگیر تاکید داشت: امروز بر کسی پوشیده نیست که جریان‌های صهیونیستی یکی از مهمترین باندهای توزیع مواد مخدر در سطح دنیا هستند و همچنین جریان‌های مافیایی ریشه در همین گروهها دارد.

وی تاکید کرد: پرداختن به این جریان‌های سیاسی با دست خالی و بودجه های محدود امکان نداشته و اگر امروز اثر مجاهدت های بزرگ را در این زمینه می بینیم  ناشی از رشادت‌های غیور مردانی است که در این عرصه به شهادت رسیدند.

معاون پیشگیری از وقوع جرم قوه قضاییه با اشاره به بحث جریانهای اجتماعی مواد مخدر گفت: وقتی در یک جامعه، مواد مخدر گسترش پیدا می کند، این مواد مخدر رابطه علت و معلولی با بسیاری از آسیب‌ها و جرایم خواهد داشت، یعنی گاهی اوقات علت طلاق ها اعتیاد است گاهی اوقات طلاق باعث اعتیاد است. سرقت گاهی به دلیل اعتیاد است و گاهی اوقات معتادان برای تامین مواد ، اقدام به سرقت می کنند و مواد مخدر نهادهای اجتماعی را تحت تاثیر خود قرار می‌دهد.

جهانگیر با بیان اینکه مهمترین نهاد اجتماعی در یک جامعه ارزش محور، نهاد خانواده است، گفت: در هر جامعه ای که خانواده از پویایی و انسجام لازم برخوردار نباشد لاجرم دچار آسیب‌هایی از جمله بی خانمانی لاابالی و… می شود، جریان مواد مخدر به سرعت در خانواده تاثیر گذار است، برای مهار این جریان اجتماعی، باید در حوزه پیشگیری های اجتماعی ورود پیدا کنیم.

وی با اشاره به جریان‌های فرهنگی مواد مخدر ادامه داد: باید مراقب باشیم که خرده فرهنگهای مواد مخدر، جای فرهنگ ما را نگیرد؛ یکی از مهمترین خرده فرهنگهایی که با مواد مخدر همراه است از زیر کار در رفتن و تنبلی، افسردگی و خمودگی است، پس باید مراقب باشیم که جریان‌های ناشی از مواد مخدر، به نوعی توسعه پیدا نکنند.

جهانگیر در پایان گفت: مجموعه ستاد مبارزه با مواد مخدر و همه دستگاههای اطلاعاتی و انتظامی در طول ۴۰ سال پس از انقلاب همواره تلاش کردند با این جریان‌ها شناسایی و با آن‌ها برخورد کنند.

در این جلسه تفاهم نامه‌ای بین ستاد مبارزه با مواد مخدر و معاونت پیشگیری از وقوع جرم قوه قضائیه در راستای کاهش آسیب‌ها و کنترل اعتیاد منعقد شد.

لینک کوتاه : http://news.dchq.ir/3/?p=81192
  • ارسال توسط :
  • منبع : روابط عمومی ستاد مبارزه با موادمخدر
  • 142 بازدید
  • بدون دیدگاه