• امروز : شنبه - ۱۶ مهر - ۱۴۰۱
  • برابر با : 13 - ربيع أول - 1444
  • برابر با : Saturday - 8 October - 2022
کل پست ها: 67784اخبار امروز : 0
2

۶۰ درصد معتادان، شغل داشته اند/ جریان اعتیاد، پاکی جامعه را نشانه گرفته است

  • کد خبر : 81164
  • 14 شهریور 1401 - 11:19
۶۰ درصد معتادان، شغل داشته اند/ جریان اعتیاد، پاکی جامعه را نشانه گرفته است
رییس سازمان امور اجتماعی وزارت کشور با بیان اینکه جریان اعتیاد، پاکی جامعه را نشانه گرفته است، گفت: بهره گیری از ظرفیت مردم برای مقابله با آلودگی اعتیاد وظیفه مهمی است که در راس برنامه‌ها قرار دارد.

دکتر محمد عباسی صبح امروز در نشست تخصصی مسئولان مبارزه با موادمخدر که با عنوان «پیشگیری از اعتیاد- مشارکت‌های مردمی- اشتغال بهبودیافتگان» در مجموعه فرهنگی شقایق و به صورت ویدئو کنفرانس با استان های سراسر کشور ، برگزار شد، گفت: مبارزه به موادمخدر اراده مهمی را می‌طلبد و این اراده، نیازمند تصمیمات مهمی است که عملی شوند.

وی با بیان اینکه جریان اعتیاد، پاکی جامعه را نشانه گرفته است، افزود: اعتیاد گناه و جرم بسیار بزرگی است و نگرش متولیان کشور نیز گویای این موضوع است، موادمخدر آلودگی بی‌شماری دارد و مقابله با این آلودگی ها ، وظیفه مهمی است.

معاون وزیر کشور و رییس سازمان امور اجتماعی، با اشاره به اینکه اعتیاد دغدغه بزرگی در کشور است، ادامه داد: رهبر معظم انقلاب نیز بر مبارزه با این درد بزرگ، بارها به مسئولان نظام تاکید داشته‌اند.

عباسی ادامه داد: در سیاست های ابلاغی از سوی رهبر انقلاب به مبارزه با مواد مخدر تاکید شده است؛ لذا مقابله با آلودگی موادمخدر وظیفه مهمی است که در راس آسیب های اجتماعی قرار دارد و باید برای آن تدبیر شود.

وی اضافه کرد: نگرش و رویکرد دولت سیزدهم نیز به صورت جدی، پاک کردن جامعه از آلودگی‌های بزرگی مانند اعتیاد است، این نشست نیز، فرصت بسیار بزرگی است که بتوانیم با هم‌افزایی در حوزه اعتیاد و آسیب های اجتماعی، اقدامات موثری انجام دهیم. 

رییس سازمان امور اجتماعی کشور گفت: اقدامات زیادی برای مقابله با آسیب اعتیاد انجام شده است، اما فضای موجود مطلوب نیست، معتادان متجاهر ، تلاش متولیان را به چالش کشیده شده است، پس باید فکر دیگری کرد و نباید به تلاش‌های انجام شده برای مقابله با آسیب ها بسنده کرد.

عباسی افزود: اقدامات انجام شده از آلودگی های فزاینده ای که ممکن بود، بیشتر شود، جلوگیری کرده است؛ اما باید فرصت‌ها و جلسات بیشتری را به این موضوع اختصاص دهیم.

وی با بیان اینکه ۶۰ درصد معتادین، شاغل بوده اند ، گفت: عامل بیکاری می‌تواند شتاب دهنده باشد اما عامل مستقیم  نیست.

رییس سازمان اجتماعی کشور بیان داشت: اگر بخواهیم حلقه‌های ارتباطی میان معتادان و قاچاقچیان را قطع و از ورود افراد جدید به چرخه ویرانگر اعتیاد جلوگیری کنیم، باید بدانیم برای تقویت قبح این عمل باید برخورد ما بازدارنده و مبتنی بر واقعی باشد.

وی ادامه داد: نگهداری یک جای همه معتادان باید اصلاح شود، نگهداری افرادی که بار اول و نهایتا دوم است که جمع آوری شده‌اند حتما باید جدای از دیگر معتادان باشد.

رییس سازمان اجتماعی کشور بیان کرد: بخش بسیار زیادی از منابع سازمان ها مثل بهزیستی و… صرف حوزه اعتیاد می شود، ما با این تهدید مواجه هستیم و نمیتوان رهایش کرد، همچنین باید رسانه‌ها و صداوسیما درباره آسیب‌های اجتماعی ورود بیشتری داشته باشند و درباره آسیب‌های پیش روی هشدار دهند.

عباسی ادامه داد: بهره گیری از ظرفیت مردم برای مقابله با آلودگی وظیفه مهمی است که در راس برنامه‌ها قرار دارد، باید به درستی اندیشید و از نخبگان و اندیشمندان کشور نیز استفاده کنیم. همچنین از مدیران و متولیان اعتیاد که دغدغه مند هستند، استفاده شود.

وی در پایان تاکید کرد: در مبارزه با موادمخدر نیاز به عزم همگان داریم و باید یک هم افزایی بین افرادی که احساس وظیفه میکنند، بوجود بیاید.

لینک کوتاه : http://news.dchq.ir/3/?p=81164
  • ارسال توسط :
  • منبع : روابط عمومی ستاد مبارزه با مواد مخدر
  • 165 بازدید
  • بدون دیدگاه