• امروز : شنبه - ۱۶ مهر - ۱۴۰۱
  • برابر با : 13 - ربيع أول - 1444
  • برابر با : Saturday - 8 October - 2022
کل پست ها: 67784اخبار امروز : 0
1

اشتغال عامل رفع بسیاری از آسیب‌های اجتماعی است

  • کد خبر : 81060
  • 08 شهریور 1401 - 18:30
اشتغال عامل رفع بسیاری از آسیب‌های اجتماعی است
قائم مقام دبیرکل ستاد مبارزه با موادمخدر گفت: اشتغال دوای بسیاری از دردها و عامل رفع بسیاری از آسیب‌های اجتماعی است.

به گزارش روابط عمومی ستاد مبارزه با موادمخدر؛ دکتر علیرضا کاظمی امروز در اولین نشست تاسیس مجمع خیرین یاریگران زندگی گفت: تشکر می‌کنم که دعوت ستاد را پذیرفتید تا نهال ارزشمندی در جمهوری اسلامی ایران غرس شود و ثمرات این نهال ارزشمند که با دستان شما خوبان، مانند دیگر نهال ها که در کشور غرس کردید، به نجات جان انسان ها و سلامت جامعه بینجامد.

وی افزود: شهدا جان خودشان را در راه مبارزه با موادمخدر دادند و ما هم می‌بایست وقت، فکر و مال خود را در این راه بدهیم و این حداقل کاری است که ما می‌توانیم انجام دهیم.

قائم مقام دبیرکل ستاد با بیان اینکه در جلسه‌ای هستیم که عطر و بوی خدایی دارد، اظهار داشت: به شما خوبان تبریک می‌گویم، چرا که حضور در این مسیر، پشت پرده‌اش لطف خداوند منان است و این حتما به واسطه اقداماتی خوبی‌ است که انجام داده‌اید و دعاهای پشت سر شما است که در این مسیر قرار گرفته اید.

کاظمی افزود: خداوند در قرآن کریم آورده است که هیچ عمل صالحی، به اندازه نگاه منفقانه و عمل منفقانه، ثواب و اجر ندارد.

وی بیان کرد: برکت و فزونی که خداوند برای این عمل در نظر گرفته است، برای هیچ عملی در نظر گرفته است؛ در روایات نیز خوانده‌ایم که امام صادق دست فقیر را می‌بوسیدند که تو واسطه شدی که من به خداوند نزدیک شوم.

این مقام مسئول گفت: صدقه و انفاقی که انسان در سلامت و رستگاری جامعه هزینه می‌کند، مستقیما به دست خداوند می‌رسد.

کاظمی ادامه داد: در قرآن در دو جا ذکر شده که انسان آرزو می کند کاش به دنیا برگردد؛ اما دیگر فرصتی نیست، یکی انفاق است. خداوند نیز در این کتاب آسمانی می‌گوید از آنچه روزى شما كرده‌ايم انفاق كنيد پيش از آنكه مرگ به سراغ هر يك از شما آيد.

وی تصریح کرد: اثرات انفاق در دنیا و آخرت بسیار است و انسان در آخرت وقتی از اثرات آن آگاه می‌شود، آرزوی می‌کند، برگردد و انفاق کند.

قائم مقام دبیرکل ستاد در بخش دیگری از سخنان خود گفت: هیچ عمل منفقانه و موفقیت‌آمیزی در کشور، بالاتر از ایجاد اشتغال نیست، اشتغال دوای بسیاری از دردها و عامل رفع بسیاری از آسیب‌های اجتماعی است.

کاظمی افزود: نیاز جامعه امروز، اشتغال است و این امر، نیازمند ساختار کاملا درست است تا تسهیلگری کند و موانع را از سر راه بردارد.

وی گفت: معتقدم با تجربیات بسیار ارزشمند اعضا و خیران این جلسه، میتوان این اتفاق بزرگ را در همه استان‌ها رقم زد و همچنین این آغاز حرکت بزرگ در رسیدگی به یکی از آسیب‌های اجتماعی کشور باشد.

همچنین دکتر علیرضا نبی، کارآفرین و خیر در این نشست گفت: حاضرین در این مجمع هر جا احساس مشارکت کنند، همراه می‌شوند. اینجا هم گردهم آمده‌اند که به حوزه مبارزه با موادمخدر کمک کنند.

وی افزود: در نظر داریم که کمپ‌های ترک اعتیاد را به مراکز اشتغالزایی و توانمندسازی تبدیل کنیم؛ بودجه دولتی در این خصوص کافی نیست و از مردم کمک خواهیم گرفت.

در پایان این نشست نیز، انتخابات مجمع خیرین یاریگران زندگی برگزار و از نقشه راه این مجمع نیز رونمایی شد.

لینک کوتاه : http://news.dchq.ir/3/?p=81060
  • ارسال توسط :
  • منبع : روابط عمومی ستاد مبارزه با موادمخدر
  • 220 بازدید
  • بدون دیدگاه