• امروز : شنبه - ۱۶ مهر - ۱۴۰۱
  • برابر با : 13 - ربيع أول - 1444
  • برابر با : Saturday - 8 October - 2022
کل پست ها: 67784اخبار امروز : 0
3

استفاده از ظرفیت طلاب در حوزه پیشگیری از اعتیاد

  • کد خبر : 81018
  • 08 شهریور 1401 - 8:00
استفاده از ظرفیت طلاب در حوزه پیشگیری از اعتیاد
دبیرکل ستاد مبارزه با موادمخدر بر استفاده از ظرفیت طلاب بویژه در ماه‌های رمضان و محرم در حوزه پیشگیری از اعتیاد تاکید کرد و گفت: در این راستا تفاهم‌نامه‌هایی با حوزه‌های علمیه منعقد شده است.

به گزارش روابط عمومی ستاد مبارزه با موادمخدر؛ دکتر اسکندر مومنی در سفر به استان فارس با نماینده ولی فقیه در استان فارس و امام جمعه شیراز دیدار کرد و در این دیدار به تشریح ماموریت های دبیرخانه ستاد مبارزه با مواد مخدر پرداخت و گفت: در حوزه مقابله با عرضه به موضوعات جلوگیری از ورود، توزیع، قاچاق و برخورد، در حوزه درمان به درمان و بازپروری معتادان، ساماندهی معتادان متجاهر و در حوزه پیشگیری به اقدامات فرهنگی و پیشگیرانه توجه می شود و هدف اصلی آن است از گرایش اعتیاد افراد سالم به مواد مخدر جلوگیری شود.
وی افزود: در حوزه پیشگیری با آموزش و پرورش، سازمان های مردم نهاد، گروه های جهادی همکاری می شود و تفاهم نامه هایی با حوزه های علمیه ، برای استفاده از ظرفیت طلاب در طول سال و بویزه ماه های رمضان و محرم منعقد شده است.
دبیرکل ستاد گفت: حلقه مفقوده ما توانمندسازی است، معتاد چند ماه تحت درمان قرار می گیرد و بدون وابستگی به مواد به جامعه بر می گردد؛ اما شغلی برای او مهیا نشده است و موجب برگشت مجدد وی به اعتیاد می شود.
مومنی به اقدامات موثر استان فارس اشاره و اظهار کرد: در سفر بهمن ماه سال گذشته محلی برای ساماندهی و درمان معتادان با همکاری سپاه فجر استان در نظر گرفته شد و مبلغ ۵۵ میلیارد ریال از طرف ستاد مبارزه با مواد مخدر به این موضوع اختصاص داده شد که امروز افتتاح و آماده پذیرش ۵۰۰ نفر بیمار است.
وی در ادامه به افزایش ظرفیت مرکز ماده ۱۶ اشاره کرد و گفت: امروز از مکان پیشنهادی فرماندهی انتظامی در شهرستان مرودشت به منظور ایجاد سومین مرکز بازدید شد و توافقات برای پرداخت اعتبار ستاد و استانی انجام گرفت و مقرر شد در آذر ماه به بهره برداری برسد.
مومنی در پایان به نحوه درمان معتادان در مراکز ماده ۱۶ پرداخت و گفت: ضمن درمان فعالیت های فرهنگی، آموزش حرفه و بازآموزی ، برای توانمندسازی آنان انجام می شود و زمینه بازگشت به آغوش خانواده را فراهم می کند.

لینک کوتاه : http://news.dchq.ir/3/?p=81018
  • ارسال توسط :
  • منبع : روابط عمومی ستاد مبارزه با موادمخدر
  • 216 بازدید
  • بدون دیدگاه