• امروز : شنبه - ۱۶ مهر - ۱۴۰۱
  • برابر با : 13 - ربيع أول - 1444
  • برابر با : Saturday - 8 October - 2022
کل پست ها: 67784اخبار امروز : 0
2

تخصیص ۲۰ میلیارد تومان اعتبار به شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر فارس

  • کد خبر : 80981
  • 07 شهریور 1401 - 17:17
تخصیص ۲۰ میلیارد تومان اعتبار به شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر فارس
در هفتمین جلسه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان فارس که با حضور دبیر کل ستاد مبارزه با مواد مخدر کشور برگزارشد، ۲۰ میلیارد تومان اعتبار به استان اختصاص یافت.

به گزارش خبرگزاری صداوسیما مرکز فارس، دبیر کل ستاد مبارزه با مواد مخدر کشور در این جلسه با بیان اینکه این اعتبار از منابع ملی و استانی به طرح‌های پژوهشی و اجرایی در زمینه پیشگیری، درمان و توانمندسازی معتادان تخصیص داده شد، گفت: طرح احرار که در استان فارس با هدف مردمی سازی و استفاده از ظرفیت بخش‌های اجتماعی برای پیشگیری از اعتیاد در حال اجراست نیز تحت حمایت این ستاد مبارزه با مواد مخدر کشور قرار گرفت.
سردار اسکندر مومنی افزود: طرح یاریگران زندگی از دیگر طرح‌های موفق در زمینه پیشگیری از اعتیاد است که با اولویت آموزش و پرورش در حال اجرا است.
وی با اشاره به افزایش ۴۰ درصدی ضربه به بنیان‌های اقتصادی قاچاقچیان در کشور گفت: در یکسال گذشته با شناسایی شریان‌های اقتصادی قاچاقچیان حدود ۱۹ هزار هزار میلیارد تومان ضربه به بنیان‌های اقتصادی آن‌ها وارد شد که نسبت به سال گذشته با افزایش ۴۰ درصدی همراه بود.
استاندار فارس هم در این نشست از تجهیز و راه اندازی اردوگاه شماره ۳ برای نگهداری معتادان متجاهر در آینده نزدیک خبر داد و گفت: این اردوگاه با تخصیص اعتبار از منابع ملی و استانی و با هدف ساماندهی معتادان متجاهر استان تا آذر ماه راه اندازی خواهد شد.
دکتر ایمانیه اقدامات پیشگیرانه، درمانی، توانمندسازی افراد گرفتار در دام اعتیاد و خانواده‌های آن‌ها را از اولویت‌های استان برشمرد و گفت: در این نشست از سوی دبیر کل ستاد مبارزه با مواد مخدر کشور یک نیلیارد تومان به طرح‌های پژوهشی کمیته علمی شورای مبارزه با مواد مخدر استان فارس اختصاص یافت.

لینک کوتاه : http://news.dchq.ir/3/?p=80981