• امروز : شنبه - ۱۶ مهر - ۱۴۰۱
  • برابر با : 13 - ربيع أول - 1444
  • برابر با : Saturday - 8 October - 2022
کل پست ها: 67784اخبار امروز : 0
1

استان فارس پیشتاز کشور در مقابله با معتادین متجاهر است

  • کد خبر : 80973
  • 07 شهریور 1401 - 13:39
استان فارس پیشتاز کشور در مقابله با معتادین متجاهر است
دبیر کل مبارزه با مواد مخدر کشور گفت: استان فارس از جمله استان‌های پیشتاز در مقابله با معتادین متجاهر بوده که این اقدام اثرهای ملموسی نیز داشته است.

به گزارش خبرنگار مهر، سردار اسکندر مؤمنی صبح دوشنبه در مراسم افتتاح اولین مرکز هوشمند آموزشی درمانی اعتیاد کشور در شیراز بیان کرد: مهمان گونه که در قرآن آمده است نجات یک نفر برابر با نجات یک جامعه است و باید برنامه‌ریزی جدی در استان فارس و کشور در راستای مقابله با معتادین متجاهر وجود داشته باشد.

وی تاکید کرد: در استان فارس با ورود به موقع دستگاه‌های متولی شاهد اقدامات اثرگذار خوبی بوده‌ایم که این اقدامات با مشارکت سپاه استان همراه شد و این مکان برای درمان معتادین متجاهر اختصاص یافت و با توجه به آغاز اقدامات عمرانی این مرکز در بهمن ماه سال گذشته، این مرکز صبح امروز به بهره برداری رسید.

این مقام مسئول عنوان کرد: هر اقدامی که برای توسعه فعالیت‌های مقابله‌ای با اعتیاد در جامعه انجام شود خوب است اما کافی نیست از این رو باید برنامه محور عمل کرد تا بتوان در مسیر مناسبی در راستای مقابله با این بلای خانمان سوز گام برداشت لازم به ذکر است که با توجه به فعالیت‌های صورت گرفته در تلاش هستیم تا مراکز دیگری نیز به مراکز ترک اعتیاد استان افزوده شود تا ضریب فعالیت‌های مقابله‌ای با اعتیاد در جامعه افزایش یابد.

به گفته او مردمی سازی اقدامات یکی دیگر از راهکارهایی است که باید در جامعه تزریق شود تا بتوان از ظرفیت خیرین در این بخش بهره برد این در حالی است که طی یکسال گذشته خیرین استقبال بسیار خوبی در این حوزه داشتند و امید است با استفاده از تمام ظرفیت‌های مردمی و دستگاه‌های دولتی و هماهنگی بخش‌های مختلف بتوانیم ساماندهی خوبی در حوزه اعتیاد داشته باشیم.

سردار مؤمنی معتقد است برنامه‌ریزی های در راستای مقابله با اعتیاد باید وجه کوتاه مدت داشته باشد تا حداکثر توان در این حوزه استفاده شود.

وی خاطر نشان کرد: از اصلی‌ترین اولویت‌هایی که رئیس جمهور بر آن تأکید بسیاری دارند موضوع پیشگیری می‌باشد و مجموعه دست‌اندرکاران نظام، کشور و استان‌ها باید با مشارکت مردم کاری کنند تا فردی گرفتار این حوزه نشود.

این مقام مسئول در ادامه عنوان کرد: دستگاه‌های متولی باید بر اساس نوع فعالیت‌های واگذار شده به دنبال تحقق اهداف باشند این در حالی است که سپاه و نیروی انتظامی با جدیت در صحنه حاضر شده و مرکزی با ظرفیت بیش از ۵۰۰ نفر را ایجاد کرده اند البته بایستی استان فارس به عنوان استانی پیشرو در این حوزه در کشور معرفی شود.

کد خبر ۵۵۷۶۰۵۹

لینک کوتاه : http://news.dchq.ir/3/?p=80973