• امروز : شنبه - ۱۶ مهر - ۱۴۰۱
  • برابر با : 13 - ربيع أول - 1444
  • برابر با : Saturday - 8 October - 2022
کل پست ها: 67784اخبار امروز : 0
4

کشف یک تن و ۴۰۰ کیلو موادمخدر در سراوان

  • کد خبر : 80826
  • 01 شهریور 1401 - 10:39
کشف یک تن و ۴۰۰ کیلو موادمخدر در سراوان
فرمانده مرزبانی انتظامی کشور از کشف یک تن و ۴۰۰ کیلوگرم موادمخدر توسط مرزداران استان سیستان و بلوچستان در مرز‌های شهرستان سراوان خبر داد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، سردار احمدعلی گودرزی گفت: در راستای کنترل و مراقبت از مرز‌ها و برخورد قاطع با هرگونه تجاوز به حریم ایران اسلامی، مرزداران هنگ مرزی سراوان با اشراف اطلاعاتی و رصد تحرکات در مناطق مرزی، به سرنخ‌هایی از قصد عناصر متجاوز مسلح و قاچاقچیان موادمخدر برای ورود به خاک کشور در منطقه مرزی اسفندک دست یافتند و با برنامه‌ریزی دقیق عملیاتی، تشدید اقدامات کنترلی در دستور کار قرار گرفت.

وی در ادامه افزود: با انجام اقدامات گسترده اطلاعاتی مسیر‌های تردد قاچاقچیان مشخص گردید و مرزداران هنگ مرزی سراوان در قالب چند تیم پوششی و عملیاتی با اجرای کمین هدفمند و اجرای طرح مهار، منطقه مورد نظر را در کنترل خود قرار دادند و با پشتیبانی اطلاعاتی و هدایت عملیاتی مرزبانی استان سیستان و بلوچستان موفق شدند، محموله موادمخدر را کشف کنند.

فرماندهی مرزبانی انتظامی کشور تصریح کرد: قاچاقچیان که قصد داشتند موادمخدر را به وسیله دو دستگاه خودرو وارد کشور کنند به محض مشاهده مرزداران، اقدام به تیراندازی به سمت آنان کرده که مأموران نیز بلافاصله با اتخاذ موضع و تاکتیک عملیاتی مناسب مقابله به مثل کرده که به علت حجم زیاد آتش مرزداران، قاچاقچیان تاب مقابله نداشته، عرصه را بر خود تنگ دیده و با رها کردن خودرو و برجا گذاشتن محموله موادمخدر از محل متواری شدند.

سردار گودرزی در ادامه بیان داشت: مرزداران هنگ مرزی سراوان در این عملیات موفق شدند ضمن توقیف دو دستگاه خودرو تویوتا و مقادیری مهمات جنگی، یک تن و ۴۰۰ کیلوگرم تریاک را کشف کنند.

وی ضمن قدردانی از زحمات و تلاش مرزداران سیستان و بلوچستان، خاطرنشان کرد: مرز‌های پهناور ایران اسلامی با حضور شبانه‌روزی مرزداران و با همکاری سایر نهاد‌های اطلاعاتی و امنیتی و با حمایت‌های همیشگی مرزنشینان غیور برای زندگی و هرگونه فعالیت اقتصادی، اجتماعی، صنعتی و … در امنیت کامل است و برای سوداگران مرگ، قاچاقچیان و متجاوزان از هر زمان دیگری ناامن‌تر است و با اقدامات غیرقانونی در مناطق مرزی به شدت مقابله و برخورد می‌شود.

لینک کوتاه : http://news.dchq.ir/3/?p=80826