• امروز : شنبه - ۱۶ مهر - ۱۴۰۱
  • برابر با : 13 - ربيع أول - 1444
  • برابر با : Saturday - 8 October - 2022
کل پست ها: 67784اخبار امروز : 0
2

خانه پیشگیری از اعتیاد تا پایان شهریور در سمنان افتتاح می شود

  • کد خبر : 80536
  • 22 مرداد 1401 - 13:51
خانه پیشگیری از اعتیاد تا پایان شهریور در سمنان افتتاح می شود
دبیر شورای هماهنگی مبارزه با موادمخدر سمنان از افتتاح خانه پیشگیری از اعتیاد خانه پیشگیری از اعتیاد در استان خبر داد.

سمنان- سومین جلسه کمیته فرهنگی و پیشگیری شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان به ریاست دکتر منطقی مدیرکل بهزیستی استان و با حضور معینیان دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان، بحیرایی مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) استان و سایر اعضا در سالن جلسات کمیته امداد امام خمینی (ره) استان برگزار شد.
جعفر معینیان دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان در این جلسه از اقدامات و عملکرد دستگاه های اجرایی در هفته مبارزه با مواد مخدر تقدیر و تشکر کرد و در کسب مقام دوم دبیرخانه شورا در سطح کشور در سه ماهه اول سالجاری را حاصل زحمات و تلاش های دستگاه های اجرایی عنوان کرد.
وی در ادامه خروجی و اثر بخشی اجرای برنامه ها را لازمه امر پیشگیری دانست و خواستار ارزیابی برنامه‌ها در پایان سال شد.
دبیر شورا استمرار طرح یاریگران زندگی در کلیه حوزه ها و کانون های هدف از قبیل مدارس، دانشگاه ها، خانواده ها، محلات و محیط های کاری را از اولویت برنامه های پیشگیری اعلام کرد.
معینیان با اشاره به دیدار استاندار سمنان با دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر کشور و پیگیری امورات مربوط به استان، افتتاح و راه اندازی خانه پیشگیری از اعتیاد، برگزاری همایش دهیاران و راه اندازی خانه صیانت استان را تا پایان شهریور ماه از جمله برنامه های پیش رو اعلام کرد.
دکتر منطقی مدیر بهزیستی استان و رئیس کمیته فرهنگی و پیشگیری نیز بر جمع آوری و بهره گیری از بانک محتوای پیشگیری از اعتیاد تاکید و از دستگاه ها خواست به منظور جلوگیری از موازی کاری و استفاده حداکثری از ظرفیت بین بخشی از تولیدات جمع آوری شده در دبیرخانه شورای هماهنگی بهره گیری کنند.
وی با اشاره به گزارش های ارائه شده در جلسه عملکرد دستگاه ها را مثبت ارزیابی شده، خواستار اطلاع رسانی بیشتر خدمات مشاوره ای دستگاه ها از طریق مراکز مشاوره و خطوط ارتباطی رایگان از قبیل ۱۵۷۰ آموزش و پرورش، ۰۹۶۲۸ بهزیستی، سامانه اینترنتی مشاوره زنان خانه دار اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی و… شد.
وی اذعان داشت: فراگیری برنامه ها منجر به فرهنگسازی خواهد شد لذا برنامه ریزی ها به گونه ای انجام شود تا اقشار مختلف مردم در سراسر استان بخصوص شهرستانها و محله های کم برخوردار و آسیب خیز را در برگیرد.
همچنین در این جلسه بحیرایی مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره)، مرتضوی رئیس اداره مراقبت از آسیب های اجتماعی آموزش و پرورش و خانم دوست محمدیان رئیس امور فرهنگی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان نیز گزارشی از اقدامات انجام شده در سال ۱۴۰۰ و همچنین برنامه های آتی ارائه کردند.

لینک کوتاه : http://news.dchq.ir/3/?p=80536
  • ارسال توسط :
  • منبع : روابط عمومی شورای هماهنگی مبارزه با موادمخدر استان سمنان
  • 51 بازدید
  • بدون دیدگاه