• امروز : شنبه - ۱۶ مهر - ۱۴۰۱
  • برابر با : 13 - ربيع أول - 1444
  • برابر با : Saturday - 8 October - 2022
کل پست ها: 67784اخبار امروز : 0
5

پیام دبیرکل ستاد مبارزه با موادمخدر بمناسبت روز ملی تشکل ها و مشارکت های اجتماعی

  • کد خبر : 80531
  • 22 مرداد 1401 - 13:02
پیام دبیرکل ستاد مبارزه با موادمخدر بمناسبت روز ملی تشکل ها و مشارکت های اجتماعی
دبیرکل ستاد مبارزه با موادمخدر در پیامی فرارسیدن روز تشکل ها و مشارکت‌های اجتماعی را گرامی داشت.

به گزارش روابط عمومی ستاد مبارزه با موادمخدر؛ دکتر اسکندر مومنی در این پیام آورده است:

بسم الله الرحمن الرحیم

دولت در تحقق مطالبه سازمان های مردم نهاد برای نام گذاری روزی در تقویم ملی به نام سمن ها، نشان دهنده احترام دولت به این مطالبه است.

حمایت از توسعه کمی و کیفی تشکل های اجتماعی و ایجاد فرصت های بهتر برای فعالیت های آنان در فرایند توسعه کشور، از اهداف و برنامه های هر دولت است و این نگاه، نقطه عطفی در رویکردهای اثرگذار تشکل های اجتماعی و دولت به یکدیگر در مسیر سازندگی کشور محسوب می‌شود.

سازمان‌های مردم‌نهاد، نهادهای خودجوش مدنی هستند که احساس مسئولیت را وظیفه خود و رسیدن به آرمان‌های  جامعه والا و عاری از مشکلات را هدف نهایی خود می‌دانند، از اعتماد اجتماعی بالا برخوردار بوده و همیار و همگام با دردهای اجتماعی در جامعه قدم بر می‌دارند.

تعامل هدفمند و مستمر با سازمان‌های مردم‌نهاد، جز اولویت‌های اصلی ستاد مبارزه با موادمخدر است که در این راستا، ستاد کوشیده است با برگزاری نشست‌های مداوم و اتخاذ رویکرد مشورتی و تسهیلگری ضمن بهره‌مندی از پیشنهادهای آن‌ها، از ظرفیت‌ و توان سمن‌ها برای حل موضوعات مرتبط با مبارزه با موادمخدر به ویژه پیشگیری و درمان اعتیاد استفاده نماید و اجرای برنامه‌های توان‌افزایی که تدوین و اجرای آن توسط خود تشکل‌ها صورت می‌گیرد، با جدیت ادامه یابد.

نامگذاری روز ۲۲ مرداد به عنوان روز ملی تشکل ها و مشارکت های اجتماعی بهانه ای است برای گرامیداشت و تجلیل از حضور فعالین اجتماعی، خیرین، گروههای مرجع و معتمدین، داوطلبان، تشکل ها و سازمان های مردم نهاد و مجموعه های جهادی و اعضای آنها که در لحظه لحظه حیات اجتماعی شان و بر اساس احساس مسئولیت اجتماعی خود در جامعه حضور فعال دارند و به عنوان یک سرمایه اجتماعی ارزشمند بر غنا و کیفیت جامعه ایرانی می افزایند.

اینجانب ضمن آرزوی توفیق برای یکایک عزیزان فعال در این عرصه، امیدوارم روز به روز شاهد نشاط و پویایی آنان در عرصه حیات اجتماعی باشیم.

لینک کوتاه : http://news.dchq.ir/3/?p=80531
  • ارسال توسط :
  • منبع : روابط عمومی ستاد مبارزه با موادمخدر
  • 189 بازدید
  • بدون دیدگاه