• امروز : شنبه - ۱۶ مهر - ۱۴۰۱
  • برابر با : 13 - ربيع أول - 1444
  • برابر با : Saturday - 8 October - 2022
کل پست ها: 67784اخبار امروز : 0
4

معتادین متجاهر تا پایان شهریور ماه جمع آوری می شوند

  • کد خبر : 80528
  • 22 مرداد 1401 - 9:14
معتادین متجاهر تا پایان شهریور ماه جمع آوری می شوند
استاندار و رئیس شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان خراسان شمالی گفت: يكي از اولویت‌های استان جمع‌آوری معتادين متجاهر است كه می‌بایست تا پايان شهريور در استان اجرايي و همه معتادين از سطح شهرها جمع‌آوری شوند.

خراسان شمالی- دکتر محمد رضا حسین نژاد در سومین جلسه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان بیان داشت: يكي از اولویت‌های استان جمع‌آوری معتادين متجاهر است كه می‌بایست تا پايان شهريور در استان اجرايي و همه معتادين از سطح شهرها جمع‌آوری شوند.
وی افزود: در اين امر مهم همه دستگاه‌ها از جمله دستگاه قضايي، نيروي انتظامي، بهزيستي، علوم پزشكي و ساير دستگاه‌های مرتبط مشاركت و همكاري لازم را داشته باشند چرا كه اين امر در پيشگيري از اعتياد بسيار مؤثر می‌باشد
استاندار تصریح کرد: نوجوانان و جوانان و آحاد مردم ممكن است با مشاهده معتادين متجاهر در سطح جامعه، به سمت اعتياد و مواد مخدر كشيده شوند، بنابراين سالم‌سازی ظاهري محيط اجتماعي و در ادامه آن، بازتواني و بازگشت به جامعه اين افراد نيز می‌تواند در ورود افراد به چرخه اعتياد و مواد مخدر تأثيرگذار باشد.
همچنین معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار در این جلسه گفت : همه در معرض آسیب مواد مخدر هستند. اعتیاد به مواد مخدر ابعاد فرهنگی ، اجتماعی و اقتصادی دارد و این آسیب، آسیبی جدیست لذا نیازمند اراده جدی می باشد.
ناهیدی بیان داشت: مواد مخدر یک معضل جهانی است و می شود گفت که هم در معرض آسیب مواد مخدر قرار دارند. اعتیاد به مواد مخدر ابعاد فرهنگی ، اجتماعی و اقتصادی دارد و این آسیب آسیبی جدیست لذا نیازمند اراده جدی نیز می باشد.
وی در پایان بیان کرد: با توجه به پیچیدگی که این معظل دارد باید راه های مقابله، پیشگیری و آگاه سازی هم متعدد باشد برای همه اقشار برنامه داشته باشیم این پدیده تک بعدی نیست که بخواهیم تک نسخه ای هم کسی بخواهد مداوایش کند. فضای کار در این حوزه گسترده است و هر کسی در حوزه خودش هنر، مذهب، ورزش و در حوزه های مختلف جا دارد که روی این قضیه کار شود. و اگر همه تلاش کنند می تواند تاثیر بگذارد.
ابوالحسن نجفی دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان نیزدر این جلسه بیان داشت: در بحث مبارزه با مواد مخدر نیازمند یک عزم جدی هستیم که ان شاا… بتوانیم در سطح استان اقدامات خوبی را انجام دهیم. نیازمند مشارکت همه دستگاه های عضو شورا هستیم مبارزه با مواد مخدر هم صرفاً بحث مقابله ای و انتظامی نیست و نیاز به اهتمام جدی در حوزه فرهنگی و پیشگیری هم هستیم.
وی افزود: دبیرخانه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر به عنوان یک دستگاه سیاست گذار ،نظارتی و ارزیابی کننده است و نیاز است که دستگاه ها آمار و برنامه ای اگر از سوی دبیرخانه پیگیری می شود به صورت جدی پیگیر اجرا و تحقق آن باشند.

لینک کوتاه : http://news.dchq.ir/3/?p=80528
  • ارسال توسط :
  • منبع : روابط عمومی شورای هماهنگی مبارزه با موادمخدر استان خراسان شمالی
  • 62 بازدید
  • بدون دیدگاه