• امروز : شنبه - ۱۶ مهر - ۱۴۰۱
  • برابر با : 13 - ربيع أول - 1444
  • برابر با : Saturday - 8 October - 2022
کل پست ها: 67784اخبار امروز : 0
1

شیوع اعتیاد به مواد مخدر به مراتب از شیوع کرونا خطرناک تر است

  • کد خبر : 80285
  • 05 مرداد 1401 - 15:41
شیوع اعتیاد به مواد مخدر به مراتب از شیوع کرونا خطرناک تر است
معاون سیاسی و اجتماعی استانداری گفت: شیوع اعتیاد به مواد مخدر به مراتب از شیوع کرونا خطرناک تر است و همه باید در برابر این خطر احساس مسئولیت کنیم.

سیستان و بلوچستان- در جلسه کمیته مشارکت های مردمی و سازمانهای مردم نهاد استان اظهار داشت: امروز با افزایش قیمت مواد مخدر سنتی و کاهش قیمت مواد مخدر صنعتی روبرو هستیم تا با این شیوه و روش،جامعه هدف که جوانان و فرزندان ما هستند را به اضمحلال بکشانند.
رحمدل بامری تاکید کرد: با این شرایط همه ما باید در مقوله مقابله با مواد مخدر پای کار بیاییم چرا که هیچ ارگانی به تنهایی نمی‌تواند در این حوزه موفق شود.
وی افزود: علاوه بر نقش آفرینی همه ارگانها در حوزه مقابله با مواد مخدر، نیازمند حضور مردم در قالب سمن‌ها، دفاتر تسهیلگری، گروه های جهادی، بسیج و مجموعه روحانیت در جهت کمک و آگاهی بخشی در این مقوله هستیم.معاون معاون استاندار تصریح کرد: اگر همه این گروه ها را در کنار هم داشته باشیم و این حلقه ها به هم متصل شوند بسیاری از اتفاقات خوب را در حوزه مقابله با مواد مخدر خواهیم داشت.
بامری گفت: برای موفقیت در حوزه مقابله با مواد مخدر باید وضعیت اشتغال را نیز به وضعیت مطلوب برسانیم چرا که تاکنون کمپ های زیادی را با عناوین مختلف در حوزه ترک اعتیاد و حوزه مبارزه مواد مخدر داشته ایم و اعتبارات زیادی را در این حوزه هزینه کرده‌ایم اما نتیجه اش مطلوب نبوده و هر ساله تعداد محدودی را در این حوزه پاکسازی شدند اما غالباً به حالت قبل برگشته اند که باید پیرامون این موضوع دست به دست هم بدهیم و این روند را متحول کنیم.
وی گفت: برای موفقیت در حوزه مبارزه با موادمخدر باید با برنامه‌ریزی دقیق، اعتبارات لازم را پیش‌بینی و الزامات آن را نیز تعریف شود.وی تاکید کرد: با ورود جدی در این حوزه فرهنگ سازی و آگاهی بخشی لازم را داشته باشیم و از سویی با حل موضوع اشتغال چرخه مقابله را تکمیل کنیم.
معاون سیاسی و اجتماعی استانداری تصریح کرد: امسال سال تولید.، دانش بنیان و اشتغال آفرین است و با توجه به به فرمایش مقام معظم رهبری با فعال کردن این سه مقوله می توانیم در حوزه مبارزه با مواد مخدر گام مثبت برداریم.
بامری ادامه داد: جایگاه پارک علم و فناوری استان در کشور برجسته است و باید از این فرصت و با ایجاد پلتفرم های علمی و بسته های علمی و آموزشی از فرصت پارک علم و فن آوری استفاده کنیم. وی ادامه داد: با فرا رسیدن ماه محرم و صفر و ظرفیت عظیم این ایام جامعه روحانیون و خطبا باید آگاهی بخشی را در حوزه مواد مخدر را به صورت ویژه در دستور کار قرار دهند.
گفتنی است؛ در حاشیه این نشست تفاهم نامه سه جانبه فی مابین شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان، بهزیستی استان و گروههای جهادی با هدف بهره گیری از ظرفیت های مردمی در راستای فعالیت های مبارزه با مواد مخدر با اجرای برنامه های متنوعی ویژه سالم سازی محلات ، ارائه خدمات درمانی ، حمایت های اجتماعی و برنامه های پیشگیرانه منعقد شد.

لینک کوتاه : http://news.dchq.ir/3/?p=80285
  • ارسال توسط :
  • منبع : روابط عمومی شورای هماهنگی مبارزه با موادمخدر استان سیستان و بلوچستان
  • 66 بازدید
  • بدون دیدگاه