• امروز : شنبه - ۸ مهر - ۱۴۰۲
  • برابر با : 16 - ربيع أول - 1445
  • برابر با : Saturday - 30 September - 2023
کل پست ها: 69878اخبار امروز : 14
6

همدان در مبارزه با مواد مخدر جزو استان‌های پیشرو است

  • کد خبر : 80201
  • 05 مرداد 1401 - 11:44
همدان در مبارزه با مواد مخدر جزو استان‌های پیشرو است
دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان همدان با بیان اینکه این استان در مبارزه با مواد مخدر جزو استان‌های پیشرو است، گفت: در برخورد و جمع آوری معتادان متجاهر نیز بسیار موفق عمل کرده است.

همدان- حمزه عبدکوند در گفتگوی ویژه خبری صدا و سیما گفت: اعتیاد و مواد مخدر اولویت دارترین آسیب اجتماعی کشور است و به گفته ایشان باید کمر قاچاقچی مواد مخدر را شکست تا نتواند بر علیه مردم کمر راست کند و برای نابودی مردم قدم بردارد.
وی با اشاره به اینکه سیاست های کلی مقام معظم رهبری در حوزه اعتیاد و مواد مخدر در سند چشم انداز ۲۰ ساله و در برنامه ششم توسعه اقتصادی اجتماعی و فرهنگی و ماده ۸۰ به روشنی بیان شده است، افزود: شورای هماهنگی بصورت قانونمند و ساختارمند در کشور شکل گرفته است.
دبیر شورا بیان کرد: اگر این حوزه مهم نبود امام خمینی (ره) نمی فرمودند نجات یک فرد معتاد نجات جامعه است، پس هرکدام از ما باید بتوانیم یک فرد گرفتار از اعتیاد را نجات دهیم.
عبدکوند گفت: استان همدان در امر مبارزه بامواد مخدر از استانهای پیشرو و پیشگام در برخورد با قاچاقچیان، خرده فروشان و توزیع کنندگان است و در برخورد و جمع آوری معتادان متجاهر بسیار موفق عمل کرده است.
دبیر شورا خطاب به مسئولان دستگاههای اجرای بیان کرد: باید یک احساس مسئولیت درونی در حوزه اعتیاد در ما شکل بگیرد و ما به این اعتماد و باور برسیم که اعتیاد زمینه ساز آسیب های اجتماعی است تا بتوانیم در مقابله با این بیماری گام برداریم.
عبدکوند با اشاره به اینکه ۵۷ درصد از زندانیان استان و کشور به نوعی با جرائم موادمخدر در ارتباط هستند، گفت: بسیاری از ناهنجاری های اجتماعی، نزاع دسته جمعی، قتل و خودکشی به نوعی با اعتیاد در ارتباط هستند و بخش عمده ای از آن نیز مربوط به اعتیاد است.
وی افزود: طبق پژوهش های انجام شده اعتیاد ناشی از بیکاری نیست بلکه بیکاری یکی از دلایل آن می تواند باشد و ۷۰ درصد از معتادان دوست و رفیق را عامل اعتیاد خود میدانند.
دبیر شورا با اشاره به اینکه در سالجاری اولویت و راهبرد اصلی ستاد مبارزه با مواد مخدرکشور پیشگیری است، گفت: هر چه بتوانیم در بحث آموزش موفقتر عمل کنیم، نه تنها هزینه نکرده ایم؛ بلکه در این حوزه سرمایه گذاری انجام داده‌ایم لذا در حوزه اعتیاد باید به سمتی حرکت کنیم که یک صیانت و بازدارندگی درونی در جامعه ایجاد شود؛ چرا که همواره اعتیاد در جامعه وجود دارد و ما باید بتوانیم جامعه را برابر اعتیاد واکسینه کنیم.
عبدکوند خطاب به مسئولان دستگاههای اجرایی گفت: در مرحله نخست شما مسئولیت صیانت و مراقبت از کارمندان و خانواده های آنها را بر عهد دارید و در مرحله دوم جمعیت هدف که زیر پوشش ارگان شما قرار دارد و در آخر هم عموم جامعه باید برای شما درحفاظت و صیانت از اعتیاد در اولویت قرار گیرد.
وی با اشاره به اینکه جمهوری اسلامی ایران در همسایگی کشور افغانستان که از تولید کنندگان اصلی مواد مخدر هستند افزود:۹۰ درصد مواد مخدر دنیا در افغانستان کشت می شود و منبع درآمد این کشور ها از فروش مواد مخدر است. وی در ادامه گفت: حضور ۲۰ ساله امریکا در این کشور،کشت مواد مخدر به ۵۰ برابر رسیده چرا که تجارت موادمخدر جزء۳ تجارت پر سود در دنیا قرار دارد.

لینک کوتاه : http://news.dchq.ir/3/?p=80201
  • ارسال توسط :
  • منبع : روابط عمومی شورای هماهنگی مبارزه با موادمخدر استان همدان
  • 258 بازدید
  • بدون دیدگاه