• امروز : شنبه - ۲۲ مرداد - ۱۴۰۱
  • برابر با : 16 - محرم - 1444
  • برابر با : Saturday - 13 August - 2022
کل پست ها: 67498اخبار امروز : 5
1

افتتاح مراکز شش گانه پذیرش معتادان متجاهر خاص در تهران+فیلم

  • کد خبر : 80078
  • 02 مرداد 1401 - 10:40
افتتاح مراکز شش گانه پذیرش معتادان متجاهر خاص در تهران+فیلم
مراکز شش گانه «یاورشهر» با استعداد پذیرش ۳ هزار معتاد متجاهر خاص، با مشارکت بهزیستی و شهرداری تهران افتتاح شد.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، مراکز شش گانه «یاورشهر» با استعداد پذیرش ۳ هزار معتاد متجاهر خاص، در مراسمی با حضور معاون سیاسی اجتماعی استانداری تهران، مدیرکل بهزیستی استان تهران، شهردار تهران و جمعی از مدیران شهری افتتاح شد.
این مراکز توسط شهرداری تهران ایجاد ظرفیت شده و مجوز‌های آن‌ها توسط بهزیستی صادر گردیده است و پس از جمع آوری معتادین متجاهر و انجام آزمایش و غربالگری سلامت، معتادین متجاهر خاص در چهار گروه بانوان، زیر هجده سال، بالای ۶۵ سال و دارای زخم باز در این مراکز پذیرش می‌شوند و تحت درمان قرار می‌گیرند.
در این مراکز که اصطلاحاً «یاور شهر» تلقی می‌شوند، مراحل درمان شامل سم زدایی، توانمندسازی، هویت یابی و بازگشت به خانواده و جامعه طی خواهد شد.
امروز و در این مراسم خاص، مرکز یاور شهر منطقه پنج که ویژه بانوان است توسط مدیران به بهره برداری رسید و دیگر مراکز نیز از طريق ارتباط تصویری و برخط وارد مدار خدمات رسانی شدند.
گفتنی است؛ «یاورشهر» خاص افراد زیر هجده سال دارای ۱۰۰ نفر ظرفیت، مرکز خاص معتادین متجاهر دارای زخم باز به ظرفیت ۱۵۰ نفر، مرکز شماره یک با ظرفیت ۵۰۰ نفر، یاورشهر شماره چهار و شماره شش هر کدام با ظرفیت هزار نفر از امروز به محل درمان معتادین متجاهر خاص شهر تهران مبدل شده است که خدمت رسانی می‌کنند.

برای مشاهده این خبر بر روی تصویر زیر کلیک کنید:

لینک کوتاه : http://news.dchq.ir/3/?p=80078

برچسب ها