• امروز : شنبه - ۸ مهر - ۱۴۰۲
  • برابر با : 16 - ربيع أول - 1445
  • برابر با : Saturday - 30 September - 2023
کل پست ها: 69878اخبار امروز : 14
6

معتاد متجاهر تا زمانی که مرتکب جرم دیگری نشود، بیمار است

  • کد خبر : 80067
  • 29 تیر 1401 - 14:44
معتاد متجاهر تا زمانی که مرتکب جرم دیگری نشود، بیمار است
جانشین فرمانده انتظامی کل کشور گفت: معتاد متجاهر تا زمانی که مرتکب جرم دیگری نشود، بیمار است اما از زمانی که مرتکب جرم دیگری شود، مجرم به شمار می‌آید.

سردار قاسم رضایی جانشین فرمانده انتظامی کل کشور، در گفتگو با خبرنگار گروه اجتماعی خبرگزاری دانشجو، اظهار کرد: معتاد متجاهر تا زمانی که مرتکب جرم دیگری نشود، بیمار است اما از زمانی که مرتکب جرم دیگری شده و پس از دستگیری به مراکز ماده ۱۶ ارجاع می‌شود و مجددا برمی‌گردد و تکرار جرم کرده و یا با خودش موادمخدر حمل می‌کند، دیگر مجرم محسوب می‌شود.

وی تصریح کرد: در ماده ۴۲ قانون مشخص شده است که معتادان متجاهر باید به اردوگاه‌ها بروند و در آنجا بمانند و با سلامتی به جامعه برگردند و تا سلامت نباشند باید در اردوگاه بمانند.

جانشین فرمانده انتظامی کل کشور همچنین خاطرنشان کرد: متاسفانه ماده ۴۲ تا کنون اجرایی نشده است و مدت اردوگاه مشخص است و تا زمانی که معتاد متجاهر سلامتی خود را به دست نیاورد باید در اردوگاه بماند.

سردار رضایی تاکید کرد: نگهداری معتادان متجاهر در مراکز ماده ۱۶ از زمان شیوع کرونا تا کنون تا یک سال تمدید شد و این موضوع هنوز هم در خصوص معتادان متجاهر اعتبار دارد.

وی اضافه کرد: اجرای ماده ۴۲ درباره معتادان متجاهر یک ضرورت جدی است که در حال حاضر عدم اجرای آن یک خلال مدیریتی برای جامعه و دستگاه‌های مسئول در حوزه معتادان متجاهر است.

لینک کوتاه : http://news.dchq.ir/3/?p=80067