• امروز : شنبه - ۲۲ مرداد - ۱۴۰۱
  • برابر با : 16 - محرم - 1444
  • برابر با : Saturday - 13 August - 2022
کل پست ها: 67498اخبار امروز : 5
2

لزوم ایجاد تحول سازمانی در فرآیند برنامه های پیشگیری اولیه از اعتیاد

  • کد خبر : 80023
  • 29 تیر 1401 - 13:34
لزوم ایجاد تحول سازمانی در فرآیند برنامه های پیشگیری اولیه از اعتیاد
نماینده معاونت کاهش تقاضا ستاد مبارزه با مواد مخدر بر لزوم ایجاد تحول سازمانی در فرآیند برنامه های پیشگیری اولیه از اعتیاد تاکید کرد.

به گزارش روابط عمومی ستاد مبارزه با موادمخدر؛ سید سعید کاتبی در نشست تخصصی معاونین پیشگیری سازمان بهزیستی و دبیران و کارشناسان فرهنگی شمال و شمال شرق کشور که با حضور استانهای خراسان رضوی، خراسان جنوبی، خراسان شمالی، گلستان، مازندران و گیلان برگزار شد، گفت: با توجه به گستردگی دامنه آسیب اعتیاد و لزوم اجرای برنامه‌های مدون علمی برای مهار و کنترل اعتیاد، لازم است تا اصل تحول و نوآوری در مداخلات محله محور، مبنای برنامه‌های آتی کمیته فرهنگی پیشگیری قرار گیرد تا بتوان گام‌های بلندی در این مسیر برداشته شود.
وی افزود: یکی از پرفروغ‌ترین نمودهای تحول، تحول در ساختار و برنامه های اجرایی کمیته فرهنگی پیشگیری است و به همین منظور معاونت کاهش تقاضا و توسعه مشارکتهای مردمی ستاد در راستای برنامه های تحولی ستاد اهداف و چشم اندازهای ویژه را در قالب برنامه اقدام یاریگران زندگی تبیین نموده است.
وی بیان داشت: یکی از مهم‌ترین و زیربنایی‌ترین مسائل در حوزه‌ی مبارزه با مواد مخدر ، اقدامات پیشگیرانه است که با توجه به اهمیت کمیته فرهنگی پیشگیری ستاد، در این نشست هماندیشی، برنامههای مشترک شوراهای استانی با بهزیستی مورد نقد، بررسی و تحلیل محتوایی قرار میگیرد تا در جهت پویایی و گسترش این برنامه، گام‌های جدی برداشته شود.
نماینده معاونت کاهش تقاضا ستاد مبارزه با مواد مخدر گفت: این جلسه برای تبادل نظر و تضارب آرا به منظور احصای چالش‌های مسیر پیشگیری از اعتیاد و رسیدن به راهکارهای قابل اجرا و اثربخش تشکیل شده است و امیدواریم با توسعه‌ی زیرساخت‌ها و بسترها و بسیج منابع زمینه‌ها و بسترهای رشد و پیشرفت و خلاقیت و نوآوری را در فعالیت های مبتنی بر محله و اجتماع محور فراهم سازیم و به نتایج مورد نظر دست یابیم.
کاتبی افزود: نقش و جایگاه سازمان بهزیستی در پیشگیری از اعتیاد بسیار مهم و تاثیرگذار است در واقع می‌توانیم بگوییم سازمان بهزیستی، به عنوان تسهیلگر و رئیس کمیته فرهنگی پیشگیری ستاد به همت کنشگرها و شرکای اجتماعی و خیرین میتواند در اجرای برنامههای پیشگیرانه در راستای اهداف و برنامههای ستاد مبارزه با مواد مخدر و طرح یاریگران زندگی به نحو احسن ایفای مسئولیت نماید.
وی، اضافه کرد: لازم است با تحول در برنامه ها و بهره گیری از ظرفیت های علمی هیئت‌های اندیشه‌ورز در دانشگاه‌ها، شرکت های دانش بنیان مدیریت سیستماتیک فعال‌تر شود و پیوند عمیق‌تری بین کمیته فرهنگی پیشگیری و سایر نهادهای اجتماعی به منظور مهار و کنترل اعتیاد برقرار شود.

لینک کوتاه : http://news.dchq.ir/3/?p=80023
  • ارسال توسط :
  • منبع : روابط عمومی ستاد مبارزه با موادمخدر
  • 173 بازدید
  • بدون دیدگاه