• امروز : شنبه - ۲۲ مرداد - ۱۴۰۱
  • برابر با : 16 - محرم - 1444
  • برابر با : Saturday - 13 August - 2022
کل پست ها: 67498اخبار امروز : 5
4

دستگاه قضایی تلاش دستگاه های مبارزه کننده با موادمخدر را به نتیجه می رساند+عکس

  • کد خبر : 79798
  • 15 تیر 1401 - 17:47
دستگاه قضایی تلاش دستگاه های مبارزه کننده با موادمخدر را به نتیجه می رساند+عکس
معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه قضائیه گفت: دستگاه قضایی تلاش دستگاه های مبارزه کننده با موادمخدر را به نتیجه می رساند.

به گزارش روابط عمومی ستاد مبارزه با مواد مخدر؛ معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه قضائیه در حاشیه بازدید از نمایشگاه مبارزه با موادمخدر که در محل ستاد و به مناسبت هفته مبارزه با موادمخدر برگزار شده بود در مصاحبه با روابط عمومی ستاد ضمن تقدیر از تمامی دست اندرکاران این حوزه گفت: دستگاه قضایی با پیگیری و صدور احکام قضایی در حوزه مبارزه با موادمخدر تلاش می کند زحمات تمامی دستگاه هایی که در این حوزه فعال هستند را به نتیجه برساند.
دکتر اصغر جهانگیر با اشاره به اینکه تمام کشورها و مردم دنیا گرفتار بحث موادمخدر و اعتیاد هستند گفت: مصرف موادمخدر به عنوان یکی از آسیب ها و تهدیدهای قرن محسوب شده و باید به صورت جهانی در مورد آن اندیشیده شود.
وی ادامه داد: نظام مقدس جمهوری اسلامی از ابتدا پیروزی نه تنها در بحث مصون سازی مردم ایران بلکه در بحث صیانت از تمامی مردم جهان در عرصه مبارزه با موادمخدر کارهای بزرگی را با تقدیم شهدای گرانقدر انجام داده و در این راه مصمم و جدی است .
معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه قضائیه با اشاره به اینکه کسانی که در عرصه جهانی مدعی مبارزه¬اند حتی حاضر نیستند به قیمت از دست رفتن جان مردم دنیا ، تجهیزات مورد نیاز این مبارزه را دراختیار ایران به عنوان پرچمدار مبارزه در جهان قرار دهند ولی نخبگان این نظام در شرکت های دانش بنیان با وجود تحریم های ظالمانه با تولید و بروز رسانی دستگاه های موردنیاز جامعه اطلاعاتی و انتظامی توانسته اند شرایطی را فراهم نمایند که جمهوری اسلامی ایران با افتخار بتواند همچنان به عنوان پیشرو در این عرصه مبارزه کند.
جهانگیر گفت: دولت، مجلس شورای اسلامی و قوه قضائیه باید استراتژی یکسان و واحدی را برای کمک به ستاد مبارزه با موادمخدر تدارک ببیند و این پدیده خانمانسوز را تا حد ممکن تحت کنترل قرار دهند تا جوانان آینده ساز این مرز و بوم از این آفت مصون بمانند.
وی اثر بخشی این فعالیت ها را نیز در گرو هماهنگی دستگاه های مختلف دانست و افزود: برای ضربه زدن به باندهای موادمخدر باید کل فرآیند را رصد کنیم. یعنی از زمانی که اولین اطلاعات در خصوص یک باند به دست می آید تا زمان صدور حکم و حتی بعد از آن ، کل فرآیند باید تحت رصد و پایش قرار گرفته و مورد استفاده قرار گیرد
وی در پایان به عفو مجرمین اشاره و اظهار داشت؛ باید برای عفو مجرمین حوزه مواد مخدر ساز و کار به گونه¬ای باشد که این مجرمین بتوانند مسئولیت خود را در امر مبارزه ایفاد و اشخاصی که برای کمک به جامعه و برخورد با این بلیه مشارکت می نمایند مورد عفو قرار گیرند.

لینک کوتاه : http://news.dchq.ir/3/?p=79798
  • ارسال توسط :
  • منبع : روابط عمومی ستاد مبارزه با مواد مخدر
  • 295 بازدید
  • بدون دیدگاه